Svařování je nedílnou součástí průmyslu

Svařování je základem moderního kovozpracujícího průmyslu. V podstatě nezáleží na tom, jestli se jedná o výrobní podnik, nebo řemeslnou dílnu, protože v každé takové provozovně zřejmě narazíte na nějaký druh svářečky. Existuje spousta metod obloukového svařování včetně MIG, TIG, SAW a PAW.

Potřebujete vhodné elektrody, ale také kvalitní svářecí techniku. Zapomenout nesmíte ani na osobní ochranné prostředky.

Svařování MIG

Svařování metodou MIG je vhodné pro spoustu aplikací a uplatnění nachází především při svařování silných plechů a profilů. Ve své podstatě se jedná o svařovací proces, při němž se kovy spojují pomocí přídavné drátové elektrody chráněné inertním plynem. Svařovací proces MIG byl vyvinut v roce 1948 v The Battelle Memorial Institute a o rok později i patentován.

Svařování metodou MIG je jedním ze dvou podtypů obloukového svařování plynem (GMAW), přičemž druhým je svařování aktivním plynem (MAG). Proces a zařízení jsou stejné, ovšem definice vychází z toho, jaký ochranný plyn se použije. V případě, že je jako ochranný plyn použitý inertní plyn argon, je to proces MIG. Při použití aktivního plynu helium se jedná o MAG.

Samozřejmě potřebujete ještě přídavné materiály pro svařování a další prvky. Nezapomeňte se dívat i na kvalitu.

Jak funguje svařování metodou MIG?

Při obloukovém svařování MIG se používá kontinuální pevná drátová elektroda, jež je zahřívána a přiváděna do svarové lázně ze svařovací pistole. Dva základní materiály se roztaví, a tím pádem vytvoří spoj. Svařovací pistole přivádí vedle elektrody ochranný plyn, jehož úkolem je chránit svařovací lázeň před nečistotami ve vzduchu a zabránit přístupu kyslíku k roztavenému kovu.

Jaké kovy lze svařovat metodou MIG?

Ve své podstatě všechny kovy, včetně měkké oceli, nerezové oceli, hliníku, mědi, hořčíku, bronzu a niklu.

Ať už hledáte elektrody, nebo je ve vašem hledáčku přímo wolframová elektroda pro TIG svařování, stačí se podívat na webovou stránku Wirpo.cz.

Napsat komentář