Při nákupu bazénové filtrace nešetřete

Čištění zahradních bazénů lze provádět s využitím pískové, nebo kartušové filtrace. Rozdíly mezi nimi spočívají v rozdílném způsobu filtrování, životnosti, energetické náročnosti a ceně. Ať už si vyberete jakoukoliv formu, rozhodně se vyplatí nakupovat u prověřených dodavatelů značkových výrobků. Samotné čištění i případné opravy by se u neznačkové filtrace nemusely vyplatit.

Rozdíly mezi kartušovou a pískovou filtrací

Kartušové filtrace se hodí spíše do menších zahradních bazénů, neboť jejich výkonnost není tak zřetelná jako u pískové filtrace. Filtrace obsahuje kartušovou náplň a čerpadlo, které vhání vodu do papírové vložky. Tam se zachytávají nečistoty, jež se i několikrát týdně musejí čistit proudem vody. Opotřebení válce je rychlejší, a proto se kartuše několikrát za rok vyměňují. Oproti tomu písková filtrace pracuje na bázi filtrování skrz křemičitou vložku, jež zachytí všechny nečistoty. Následně je přefiltrovaná voda vpuštěna zpět do bazénu. Ačkoliv jsou pořizovací náklady pískové filtrace vyšší než u kartušové filtrace, její životnost bývá až tři roky (kdy je potřeba vyměnit pískovou náplň), není tak náročná na údržbu a ještě ušetříte za bazénovou chemii.

Foto: Albixon.cz

Vybírejte podle parametrů a výkonu

Před nákupem konkrétní pískové bazénové filtrace si ověřte, zda je její výkonnost dostatečná pro váš bazén. Albixon a.s. prodává čtyři modely pískové filtrace s výškou 726 až 950 milimetrů, průměrem 335 až 635 mm, stanoveným průtokem 4 – 12 m3/h a pískem od 20 až po 145 kilogramů v balení. Podrobné informace o produktech firmy zaměřené na bazény, vířivky, zastřešení, bazénové příslušenství a filtrace naleznete na webu www.albixon.cz. Zde zjistíte i detailní návod k zapojení, obsluze a čištění pískové filtrace tak, aby vám celé léto sloužila bez závad a komplikací.

One thought on “Při nákupu bazénové filtrace nešetřete

Napsat komentář