3 největší nevýhody, se kterými se setkáte během online porady

Online porada je výrazně odlišná od osobního setkání. Jaké jsou ale její největší nevýhody? O tom si povíme v tomto článku.

Svět není černobílý ani růžový. Úspěch není jednoduchá cesta vystlaná květy… Takových přirovnání bychom mohli najít celou řadu. O to víc, pokud se budeme soustředit na online schůzky. Online porady jsou totiž něčím, přes co se spousta lidí dodnes nedokáže přenést. Jaké jsou tedy jejich největší nevýhody.

Technika může selhat

Online porada = je nutnost vlastnit alespoň základní technické vybavení. Potřebujete kvalitní ozvučení v podobě mikrofonu, něco, co bude snímat váš obličej, program, který vás propojí s kolegy, a v neposlední řadě internet. Pokud žijete ve vesnici nebo v odlehlé části města, můžete se často setkat právě s problémy spojenými s připojením k internetu. Záseky, zpomalený přenos, špatná kvalita… S tím vším se nejspíš budete potýkat, jestliže nemáte dostatečně rychlý internet.

Počítačová gramotnost

Výrobci počítačových programů se sice snaží, aby jejich aplikace byly co nejdostupnější, i tak se ale můžete setkat s celou řadou problémů. Obzvlášť pokud aplikaci pro propojení s kolegy používáte poprvé, můžete vám dlouho trvat, než se vůbec spojíte. Můžete zjistit, že některý ze zaměstnanců není tak počítačově gramotný a je potřeba s ním všechno projít. Jak jsme ale psali na začátku, aplikace jsou většinou dostupné a s jejich ovládáním si dnes poradí každý.

Neosobní přístup

Zejména pro obchodníky bude online porada něčím, co budou doslova nesnášet. Potřebují totiž vidět řeč těla a reagovat na ni. Na monitoru sice něco málo uvidíte, většina je ale skryta. A žádat zákazníka, aby se naplno odhalil, není zrovna nejlepší způsob, jak uzavřít obchod. Navíc chybí i podání ruky. To se může zdát jako banalita, ale u některých jednání právě podání ruky může udělat rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným obchodem.

 

Napsat komentář