Co jsou kalibry? Jaké uplatnění nacházejí?

V průmyslových podnicích se pracovníci neobejdou bez přesných a kvalitních nástrojů. Pokud chcete, aby šla zaměstnancům práce od ruky, investujte do precizně zpracovaných měřidel a kalibrů. Uvedené pomůcky zvyšují efektivitu výroby i produktivitu, zároveň však eliminují počet zmetků. Podívejte se tedy v tomto článku, jaké druhy kalibrů existují a na koho se v daném segmentu obrátit.

Pracovníci na úseku kontroly se bez kalibrů jednoznačně neobejdou. V podstatě se jedná o obyčejné nástroje, které nemají žádnou stupnici. Disponují pouze dobrou a zmetkovou stranou. V případě závitových kalibrů se dobrá strana musí pasovat do závitu, zatímco zmetková nikoliv. Pokud by tomu bylo naopak, jedná se o zmetek, který můžete vyhodit. Kalibry tedy pomáhají snížit náklady a šetřit výrobním společnostem peníze.

Kontrola je efektivní a rychlá

V průmyslových společnostech a strojírenských provozech se pracuje s mnoha součástkami, a proto by měly mít i kalibry v několika formách. Velice používané jsou například kalibry M42×1,5. V případě potřeby a specifických požadavků je možné nechat si vyrobit kalibry na míru.

Závitové a třmenové kalibry se využívají v praxi nejčastěji. Závitové kalibry, jak plyne ze samotného názvu, slouží ke kontrole velikosti závitů, zatímco třmenové k přeměření vnějších rozměrů součástek. Spolehlivě a rychle vám kalibr prozradí, zda je výrobek dobrý, nebo zmetkový.

Široký sortiment nabízí Michovský-TOOLS s.r.o.

Pokud hledáte odborníka, jenž nabízí výrobu a prodej měřidel či kalibrů, nahlédněte do produktového portfolia společnosti Michovský-TOOLS s.r.o., která na trhu působí dlouhá léta. Spolupracuje s tuzemskými i zahraničními výrobci. Nechává si záležet na precizním zpracování. Většina nabízených produktů je skladem (dokonce i kalibr M42×1,5), takže objednávky jsou expedovány do 24 hodin.

Napsat komentář