Jak na elektronický podpis? Přes Signosoft

Žijeme v době digitální, čím dál menší množství materiálů a dokumentů se udržuje v papírové podobě a pandemie COVID-19 tohle všechno jen akcelerovala. Spousta lidí však ještě tápe ohledně toho, jak vyřešit elektronické podepisování dokumentů.

Laické řešení je nasnadě. Dokument vytisknout, podepsat, naskenovat a poslat zpátky. Tohle už se ovšem v dnešní době nenosí. Místo toho byste se měli naučit, jak používat elektronický podpis.

Elektronický podpis je zcela bezpečný

Bojíte se, že není spolehlivý? Vzpomeňte si na to, jak jste v době svých školních let napodobovali podpis maminky nebo tatínka do žákovské knížky či k domácímu úkolu. Elektronický podpis je daleko bezpečnější.

Máte v podstatě dvě možnosti. Buď využijete ručně psaný podpis napsaný prstem či stylusem, nebo vsadíte na tzv. digitální podpis. I ten první je vysoce spolehlivý, jelikož správný software dokáže zachytit rychlost, tlak, počet zdvihů a další specifika vašeho podpisu. Digitální podpis je pak nejpokročilejší a nejbezpečnější variantou, jde o unikátní šifrovaný elektronický certifikát vložený do podepisovaného dokumentu.

V blízkosti podpisu lze navíc přidat tzv. razítko podpisu, v němž jsou uschované další informace – čas, jméno, IP adresa či vlastní text.

Přidejte podpis do dokumentu jednoduše online

A jak na to? V ČR má 80% podíl na trhu software Signosoft od českého vývojáře. Umožní vám vytvořit elektronický podpis online, stačí se jen zaregistrovat. Aktuálně si můžete zdarma vyzkoušet podepsat pět dokumentů, v brzké době však bude k dispozici osekaná varianta aplikace zcela zdarma. Ta cílí zejména na menší společnosti a domácnosti. Pro větší firmy je zajímavý model platby – platí se pouze za odeslané dokumenty, nikoliv za počet podpisů na dokumentu.

Signosoft uchovává podepisované dokumenty v cloudu, takže k nim máte přístup kdykoliv a odkudkoliv. Začněte ho používat i vy!

Napsat komentář