Rozdíly v cenách zlata mezi prodejci bývají extrémní

Dříve, pokud jsme chtěli nakoupit nejlevněji, jsme museli navštívit různé obchody a porovnat ceny. Dnes je situace daleko snadnější. Sedneme si k počítači a zboží si vyhledáme v e-shopech. Případně použijeme rovnou nějaký srovnávač, který už tohle udělal za nás. Pak nakoupíme tam, kde je zboží nejlevnější, tedy za předpokladu, že má e-shop dobrá hodnocení a věrohodnou historii.

Úplně stejně byste měli postupovat v případě, kdy nakupujete investiční zlato. Zlato je produkt jako každý jiný, aspoň v dnešní době. Pořídíte ho jednoduše online, poštou či kurýrem vám dorazí až ke dveřím. Totožně byste tedy měli postupovat i při výběru, kde nakoupíte.

Srovnávejte prodejce, ušetříte tisíce

Cena zlata by měla být stejná, jestliže jde o úplně totožný slitek nebo minci. Přesto není. Divili byste se, avšak rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším prodejcem může přesahovat i deset procent. Logické vysvětlení pro tuto skutečnost neexistuje, někteří prodejci mají prostě vyšší náklady na pořízení zlata, případně vyšší marži. To však vás jako zákazníka nemusí zajímat. Nakupte prostě tam, kde je nejlevněji.

Vyhněte se podezřelým obchodníkům

Respektive tam, kde je nejlevněji a kde prodejci můžete věřit. Vyhněte se nově založeným firmám bez historie a bez dobrých recenzí spokojených klientů. Ty jsou vždy trochu podezřelé, a i když s nimi nemusí být nic špatně, za ty nervy vám to každopádně nestojí.

Nebojte se nakupovat zahraniční zlato

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Prim na našem trhu hrají slitky švýcarské, jež jsou ve světě uznávané. Do těch neváhejte investovat, vždy je bez potíží prodáte.

Napsat komentář