Jak se stát automobilovým závodníkem

Stát se závodníkem v některém z motoristických sportů je snem téměř každého malého kluka. Většina z nich na to v průběhu svého života kvůli množství jiných starostí zapomene a svou kariéru si vybuduje v úplně jiném odvětví. Co však dělat, pokud se člověk této profesi chce opravdu věnovat a je ochotný pro to udělat všechno?

V motoristických sportech, tak jako v jakémkoli jiném sportu, je vhodné, aby se jim člověk věnoval už od mladého věku. Je však samozřejmé, že malé děti nemůžou jezdit třeba na velkém motocyklu, ale začínají na úplně jiných strojích. Postupem času, s přibývajícím věkem a taky s lepší fyzickou připraveností se přesouvají na větší modely s vyšším výkonem.

Úspěch závodníka však samozřejmě nespočívá jen v tom, jak dlouho tento sport provozuje, ale závisí také na mnoha jiných faktorech. Jedním z nich je určitě i talent a schopnost dobře odhadnout své možnosti. Pokud závodník jezdí pod své možnosti, nikdy se mu nepodaří pravidelně vyhrávat závody a nestane se z něj opravdový šampion. Na druhé straně však není dobré ani příliš riskovat, protože závody většinou probíhají ve velké rychlosti a každá chyba může způsobit nehodu, která může častokrát mít i tragické následky. Umění úspěšného závodníka je tedy ve správném odhadu a vyhodnocení situace. Musí jednoduše vědět, co si v danou chvíli může dovolit a co už je za hranicí.

Další důležitý faktor úspěchu je určitě i správný výběr klubu. Tento krok je pro závodníky, zejména ty nacházející se na vyšší úrovni, velmi podstatný. Výběrem dobrého týmu, ve kterém mají potřebné zázemí, jak finanční, tak personální či technické, můžou do výrazné míry ovlivnit to, jakým směrem se jejich kariéra bude ubírat. Pokud ve svém týmu necítí dostatečnou podporu ve všech oblastech, může to negativně ovlivnit jeho výkony na trati a způsobit to, že se mu nepodaří dosáhnout požadované výsledky.

Napsat komentář