Kam na svátky do exotiky? Třeba na pohodový zájezd na Kubu!

Chorvatsko a Itálie už nikoho neohromí. Dnes mají lidé, zejména ti mladší, tendenci vyhledávat exotičtější destinace. Chtějí poznat úplně odlišnou přírodu a jinou kulturu, odpočinout si a zároveň objevit něco nového. Cítíte to stejně? Tak letos poznejte Kubu!

Doutníky, rum a překrásné pláže. Taková je Kuba ve zkratce. Věděli jste ale, že zde mají také jeskyně, vodopády nebo krokodýlí farmu? Kuba je úžasná země, kde zažijete snad všechno, co by si člověk na dovolené mohl přát.

Od bílých pláží přes zelenou přírodu až po Paříž Karibiku

Pokud už podniknete cestu na Kubu, vydejte se sem na delší dobu a projeďte ji celou. Přírodu prostřídejte s architekturou a nebudete zklamaní.

Krása začíná v Havaně, které se přezdívá Paříž Karibiku. Pokračuje v Cienfuegos, což je podle všech nejkrásnější město Kuby, a v Trinidadu, kde se zastavil čas. I několik dalších měst jako například Santiago de Cuba stojí za návštěvu. Ale neopomeňte ani přírodu.

Určitě musíte navštívit notoricky známé Varadero s dvacetikilometrovou pláží pokrytou bílým pískem. Nutno podotknout, že Varadero je spíš turistické středisko, které se skutečnou Kubou nemá moc společného. Ale i tuhle část se vyplatí poznat.

Pak neopomeňte údolí Viňales, kde vám budou přecházet oči ze vší té zeleně. A nachází se zde také krasové jeskyně. Jestli se rádi potápíte a šnorchlujete, zastavte se v Zátoce sviní s korálovými útesy, a cestou navštivte rovněž krokodýlí farmu.

Vydejte se s průvodcem, nebude to nuda

Naplánovat poznávací zájezd na Kubu, který by obsáhl všechno tohle, není snadné. Máte-li na takové plánování čas, směle do toho! Nezapomeňte vzít v úvahu také formality jako vyřízení víz. Pro většinu lidí však bude jednodušší zaplatit si poznávací zájezd s průvodcem. Zapomeňte na nudné následování průvodkyně, které si pamatujete ze školních zájezdů. U moderních cestovek je vše jinak.

Krásný 17denní pohodový poznávací zájezd na Kubu má ve své nabídce CK Geovita. Jedná se o poznávací zájezd s česky hovořícím průvodcem, provádět vás budou místní, kteří však česky umí velmi dobře. Bydlet budete v ubytováních provozovaných přímo Kubánci, takže dostanete příležitost poznat zemi surovou tak, jak je. Zájezd je navíc poskládán tak, abyste poznali opravdu všechno, co může Kuba nabídnout. Prohlédnete si celý ostrov, poznáte, jak se dělají doutníky, mojito, vyzkoušíte si tradiční tance v rytmech mamby a salsy a dojde samozřejmě i na ty překrásné pláže.

Prohlédněte si přímo program poznávacího zájezdu na Kubu a nechte se zlákat!

Napsat komentář