Nechybí vám zodpovědnost a nebojíte se práce ve výškách? Pokud zrovna hledáte novou práci, která vás bude bavit a je dobře placená, přidejte se k jeřábníkům. Některé firmy nabízí měsíční mzdu ve výši až 40 tisíc korun – to už stojí za zvážení, nebo ne? Ještě před tím si ale přečtěte základní informace a tip na kvalifikovaného odborníka, který zajišťuje školení jeřábníků.
Jaká je v oboru konkurence?
Firem zabývajících se montážemi je poměrně dost, ale jeřábníci chybí. Mnoho z nich se postupem času vymaní ze zaměstnaneckého poměru a pořídí si vlastní jeřáb. Podmínkou pro výkon práce jsou jeřábnické zkoušky. A podle některých jeřábníků také vrozené předpoklady – například schopnost zvládání určitých rizik a maximální soustředěnost.
O nedostatek zakázek se bát nemusíte – mezi jeřábníky funguje jistá solidarita. Vzájemně spolu komunikují a předávající si práci, na kterou nestačí nebo nestíhají.
V dnešní době se vyplatí všechny jeřábnické zkoušky
Jeřábnické zkoušky se dělí do několika skupin – na mobilní, portálové, věžové a pro další typy jeřábů. Z hlediska uplatnění je vhodné absolvovat všechna školení. Jedině tak může být jeřábník flexibilní a přizpůsobit se aktuálním požadavkům zaměstnavatele. V současné době je největší poptávka po jeřábnících v oboru výstavby rodinných domů – boom zažívají zejména dřevostavby. Náplní této barvité práce však může být také výstavba bioplynových stanic nebo vyprošťování po dopravních nehodách.
Na koho se obrátit?
Školení jeřábníků a vazačů zajišťuje revizní technik zdvihacích zařízení Josef Svoboda. Kurz je v souladu s platnou legislativou a odpovídá požadavkům ČSN ISO 12 480-1 a souvisejícím normám. Má formu výkladu s prezentací přes dataprojektor a je ukončen písemným testem.
Josef Svoboda zároveň nabízí sledování periodiky prováděných školení a mimo jiné i revize jeřábů. Podrobné informace najdete na www.revizejerabu.cz.