Pobyt ve tmě má každý člověk spojen maximálně tak s časovým úsekem před spaním, kdy zhasne lampičku a ulehá do postele. Jenže, víte vůbec o tom, že tma má z dlouhodobého hlediska léčebné účinky, které ovlivňují nejenom fyzickou schránku, ale především mysl?
Říká se tomu terapie ve tmě. Ta je dnes velice populární a začíná ji absolvovat stále více lidí. Nejde o žádný výmysl novodobých léčitelů, ale o stovky let prověřené úkony, jež máte možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Základem je totiž nejenom tma, ale také vhodná lokalita obývaná po určitou dobu.
Jak probíhá pobyt ve tmě?
V první řadě je nutné využít oněch zmiňovaných prostor, které jsou dlouhodobě uzpůsobeny této terapii. Její průběh není jednodenní, jak si možná někteří z vás myslí, ale týdenní. Teprve v tomto časovém úseku budete schopni vnímat své šesté smysly a zamýšlet se nad nejrůznějšími otázkami života.
Terapie tmou je provozována tak, že k dispozici budete plně zařízené působiště, kde nebude chybět sociální zařízení a bude vám poskytnut i přísun pravidelné stravy. Pobyt ve tmě je obvykle spjat i s dalšími možnosti využití volného času.
- Prostor pro relaxaci a pohybové aktivity v podobě meditací nebo jógy
- Bezpečné absolvování Kneippových procedur
Tak může vypadat terapie tmou, jíž mohou dokonce absolvovat dva lidé naráz, avšak v oddělených místnostech, aby došlo k plnohodnotnému naplnění účelu tohoto procesu.
Terapie tmou v pyramidě
Aby toho nebylo málo, je třeba zmínit, že pobyt ve tmě by měl být realizován v objektu ve tvaru pyramidy. Právě takový tvar totiž podněcuje potřebné vibrace a přináší tížené léčebné účinky. Jestliže o těchto slovech pochybujete, pak není nic jednoduššího, než se na takovou jednotýdenní terapii ve tmě objednat a okusit na vlastní kůži působení dlouhodobé tmy.