Jak ochránit kovové konstrukce před vlhkostí, počasím a chemií?

Tuto otázku řeší jak výrobní firmy, tak i koncoví zákazníci. V dnešní době se přece jen na každém kroku setkáváme s ocelí v mnoha podobách. Tento materiál je sice extrémně pevný a výborně odolává mechanickému namáhání, ale na druhou stranu je citlivý vůči vlhkosti, změnám počasí i některé agresivní chemii. Jak ho ochránit proti těmto vlivům?

Opatřete povrch kovu ochranným lakem

Pokud se bavíme o ocelových konstrukcích, rozhodně se hodí zmínit práškové lakování. Pojďme se podívat, jak takový proces probíhá a k čemu je dobrý.

Ze všeho nejdříve musíte konkrétní díl perfektně vyčistit od mastnoty, rzi a dalších nečistot. K tomuto účelu se používá pískování kovu, případně tryskání ocelovými kuličkami.

Takové otryskání povrchu funguje na základě rychle letících částic, které dokážou z povrchu výrobků odstranit i nejpevnější nečistoty. Tyto nečistoty, kdybyste je ignorovali, by dokázaly narušit celý budoucí proces nanášení laku.

Po perfektním očištění přichází na řadu již zmíněné lakování. Na povrch kovových produktů se pod vysokým tlakem nastříká ochranná barva. Následně se takto ošetřené výrobky pověsí do pece, kde se díky působení vysokých teplot barva vytvrdí a splyne s povrchem materiálu.

Výsledkem je 100% ochráněná ocel, jež si poradí i s dlouhodobým působením vlhkosti, změnami počasí, agresivní chemií i dalšími riziky.

Na koho se obrátit?

Potřebujete špičkově ochránit libovolné kovové produkty? V tom případě se mrkněte na internetové stránky známé společnosti HP lak. Tito odborníci se specializují na čištění i práškové lakování barvou komaxit. Poradí si jak s velkým množstvím nepatrných produktů, tak i s vyloženě ohromnými konstrukcemi.

Rozklikněte si výše vložené odkazy a ihned načerpáte potřebnou inspiraci.

Napsat komentář