Když přijdete do jakékoli předsíně, prvně si odkládáte své svršky a poté boty. Pokud je pokládáte pouze někam do rohu místnosti, optimální to určitě není. Boty se totiž většinou hromadí a poté se o ně zakopává. Právě proto a i z estetického hlediska je zapotřebí mít doma elegantní botník, který veškerou obuv dokáže pojmout. Na trhu se nachází drahé vestavné modely, ale i zdánlivě obyčejné levné a vkusné typy. Ty většinou do předsíně bohatě postačí. Jak vybrat ten správný? Čtěte dál, určitě se to dozvíte!
Velikost botníku a materiál v hlavních rolích
Podle jakých aspektů vybírat velikost botníku? Především dle dispozic předsíně. Musíte mít pro jeho umístění dostatek prostoru. I kolem něj potřebujete dostatek místa pro přezouvání. A jakou by měl mít botník hloubku? Počítejte přibližně s nějakými 30 až 40 cm. Jen tak se nebudou boty ohýbat a ničit. Z pohledu materiálu lze volit dražší masivní dřevo, anebo levnější dřevotřísku. I ta vypadá v mnoha provedeních perfektně a dýhovaný povrch často laik od masivu ani nerozezná.
Praktické využití
Jestliže si potřebujete uschovat, anebo naopak vzít obuv, nesmíte se zbytečně zdržovat. I proto musí mít i levné botníky důmyslně řešený mechanismus vysouvání jednotlivých polic. Optimální volbou jsou ty výklopné. Sloužit může ale také klasické model skříně s tradičním otevíráním obou křídel. Záleží na zvyku. Při nákupu nezapomeňte myslet ani na přítomnost polic a zásuvek. Obojí se hodí především tehdy, když chcete schovat klíče od auta či schránky, případně rukavic a čepic.
Myslete i na vzhled
Jakýkoli nábytek člověk vybírá i podle jeho vzhledu. Jestliže máte v předsíni bílé stěny, nebojte se jít do kontrastu a volit variace v tmavých odstínech typu ořechu či cizokrajných dřevin. Mnohem méně nápadně působí botník bílý. Volba barvy je pouze na vašem estetickém cítění, alternativ je ale hodně. Přesvědčit se o tom můžete na dona-shop.cz.