Důležité informace o měření výkonu motoru

Měření výkonu motoru nepatří mezi nezbytné úkony, které je třeba v souvislosti s pravidelnou údržbou a servisem vozidla pravidelně podstupovat. Přesto se však jedná o užitečný úkon, který může majitele ujistit o tom, že výkon vozidla je skutečně takový, jako se domnívá a jak byl informován při jeho koupi.

Zvyšování výkonu motoru pomocí chiptuningu se už stalo poměrně běžnou záležitostí. Není se čemu divit, jedná se totiž o poměrně snadný způsob, jak získat vyšší výkon. A to vše bez nutnosti jakéhokoli zásahu do konstrukce vozidla prostřednictvím OBD konektoru.

Důležitost měření výkonu motoru

Výkon motoru může být mnohdy velká neznámá. Zejména v případě, když byl při chiptuningu zvýšen výkon motoru, nemusí mít majitel vozidla jistotu. Podobná situace nastává u vozidel z autobazarů, kdy mohou být informace uváděné prodejcem velmi zavádějící a nepřesné. Jak se tedy přesvědčit o jeho skutečné hodnotě a zbavit se nežádoucích pochybností?

Postup při měření výkonu motoru

Měření výkonu – motoru se provádí na takzvané „motorové brzdě“. Toto zařízení umožňuje okamžité změření výkonu, bez nutnosti čekání na výsledek. Mnozí řidiči velmi oceňují rovněž graf, který názorně demonstruje výkon motoru před a po jeho zvýšení.

Měření výkonu motoru v Brně provádí společnost DynoMax, která už mnoho let poskytuje služby milovníkům silných automobilů a informuje je o přesném výkonu jejich vozidel.

Omezení pro měření výkonu motoru

Existují však jistá omezení, která zabraňují měření výkonu motoru u vybraných vozidel. Týká se to zejména vozidel ve špatném technickém stavu. Měření dále není možné u vozidel s pneumatikami, jejichž stav neodpovídá požadavkům na bezpečnost. Z měření výkonu na motorové brzdě jsou vyloučena také vozidla s automatickou převodovkou, která provádí podřazení při maximálním výkonu.

Napsat komentář