2 důvody, proč jsou repasované servery nejlepší alternativou pro malé a střední podniky

Každý podnik, který se nespokojí jen s cloudovými uložišti, posílání dat e-mailem a jejich kopírování na flash disky a CD, musí v určitém okamžiku začít řešit otázku serverů. To ale může být v případě nových serverů celkem značná investice. A opravdu chcete vyhodit desítky tisíc pouze za stroj, který vám umožní sdílet soubory a posílat e-maily, popřípadě hostovat váš web?

Proto stále více malých a středních podniků začíná využívat repasovaných serverů. Samozřejmě i zde je otázka, jakých repasovaných serverů? V jejich úrovni totiž panují určité rozdíly. Koupíte-li si ale dobře repasovaný server, může to pro vás mít značné výhody. Představme si je nyní:

1.    Cena, kterou si mohou dovolit i malí

Samozřejmě o peníze jde vždy až v první řadě. A repasovaný server vám jich může mnoho ušetřit. Jejich ceny se totiž pohybují ve zlomcích hodnot, které stojí servery nové. Přitom jejich výkon bez problémů splňuje to, co takový malý a střední podnik potřebuje.

Repasované servery – dostupné řešení pro malé a střední podniky.

2.    Servis a doplňkové služby

Malý a střední podnik si těžko může dovolit mít vlastní serverové specialisty a mít vybudovanou vlastní serverovou infrastrukturu. Proto je dobré mít někoho, kdo vám neprodá jen server, ale veškeré služby spojené s ním. To kvalifikovaní prodejci serverů (u nás je to například e-shop Czech Server) splňují. Dobré je, pokud si dělají repase sami. Znamená to, že sami před prodejem každý server zkontrolují a provedou výměnu vadných dílů. Oproti novým serverům zde nejsou výrazné rozdíly v technickém stavu.

Tím to ale nekončí. Například již zmiňovaný Czech Server také spoluprovozuje datové centrum na Praze 6. Tam můžete uskladnit svůj server a nechat ho připojit k páteřní internetové infrastruktuře. Zároveň můžete nechat pracovníky centra, aby server administrovali, a vy to celé můžete kontrolovat pomocí sofistikované webové aplikace. To zajisté každý malý a střední podnik ocení.

 

One thought on “2 důvody, proč jsou repasované servery nejlepší alternativou pro malé a střední podniky

Napsat komentář