Jaký botník do předsíně?

Lidé si do předsíně pořizují různý nábytek. Mimo jiné záleží na tom, jak velký prostor mají k dispozici. Obvykle nechybí minimálně botník. Že se ho zrovna chystáte vybírat? Pojďme si ve stručnosti shrnout, jaké jsou vaše možnosti, případně kde ho koupit.

Výběr botníku

Jak už jsme si v úvodu zmínili, při volbě vhodného botníku hraje velkou roli prostor, jaký máte k dispozici. Samozřejmě máte-li velkou předsíň, či dokonce halu, jsou i vaše možnosti větší. Není to váš případ? Nezoufejte. I tak najdete na trhu vhodné řešení. Do menších místností se hodí především výklopné botníky, které nezabírají prostor při otevírání. Bojujete-li s prostorem na zemi, určitě zvažte závěsný botník.
Velikost tohoto kusu nábytku vychází také z počtu členů domácností a jejich zatíženosti na boty. A možná do něj nechcete dávat jen obuv, ale i další drobné věci. Celkově zvažte jeho funkci. Ano, ta hlavní je jasná, ale také může jít o odkládací plochu, a jestli se neradi obouváte vestoje, či jsou v domácností malé děti nebo hůře pohybliví lidé, vybírejte mezi sedacími botníky.
V neposlední řadě zvažte materiál. Vyrábí se z masivního dřeva, dýhy, lamina atd. Záleží na vašem vkusu i vašich cenových možnostech. Materiál samozřejmě ovlivňuje kvalitu. Je zřejmé, že masivní dřevo vám vydrží déle než lamino, ovšem je dražší. Dekory jsou rozmanité, takže nebude mít problém sladit nábytek s dalším vybavením místnosti – šatní skříní, věšákem, doplňky, případně jinými předměty.

Kde se inspirovat?

Možná už máte jasno v tom, jak by měl váš nový botník vypadat, a možná teprve hledáte inspiraci a chcete si prohlídnout konkrétní modely. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, podívejte se do internetového obchodu Dona-shop.cz. Najdete v něm široký výběr uvedeného sortimentu a další nábytek, nejen do předsíně, ale také do ostatních místností.
A kde si najdou domov vaše boty?

One thought on “Jaký botník do předsíně?

Napsat komentář