4 tipy pro výběr správné postele

Chcete si pořídit novou postel, ale tápete při výběru? I když je dnešní nabídka opravdu pestrá, rozhodně se nejedná o nic složitého a s volbou si poradí snad každý. Na co všechno dávat pozor a čemu se věnovat při zohledňování nejlepší varianty? Podívejte se na tyto 4 jednoduché tipy a hned v tom budete mít jasno.

Rozměry vhodné do ložnice

Nejdříve si ujasněte, jak velká je vaše ložnice. Čalouněná manželská postel totiž může mít na šířku klidně i dva metry. To je ideální pro milovníky velkého prostoru na spaní. Na druhou stranu v případě, že máte malinkou ložnici, může být obrovské lůžko problémem.

Z jakého materiálu?

Kovové postele působí možná dominantně, ale může vytvářet studený dojem. Vhodným řešením jsou často dřevěné postele, jejichž výhoda spočívá v přírodním a přirozeně prodyšném materiálu. Pokud toužíte po klidném spánku, zvolte i dřevěný rošt, na který umístíte matraci o vhodné tvrdosti. Příjemným řešením na dotek je čalouněná postel.

Ušetřete místo pro uskladnění věcí

Často se setkáváme s problémem, že nevíme, kam máme uložit všechny nezbytné věci. Skříně za čas přestanou stačit a problém začne přerůstat přes hlavu. Patrné to bývá hlavně v dětských pokojích, kde se záhadným způsobem množí hračky. Jejich uskladnění může vyřešit dětská postel s úložným prostorem. Získáte tak jakoby jednu skříň navíc a udržování pořádku může být o něco snadnější.

Nezapomeňte na detaily

Jak je postel zdobená? Líbí se vám její čelo? Hodí se k ostatnímu vybavení? To všechno jsou otázky, na které odpovíte ano v případě, že objevíte tu pravou postel. Při zařizování úplně nové ložnice můžete postup otočit a podle postele vybrat ostatní vybavení. V takovém případě záleží čistě na tom, jak se vám líbí samotná postel a jestli si na ní dokážete představit několik let spaní.

Napsat komentář