7 tipů pro efektivní skalpování na finančních trzích

Přečtěte si 7 scalping tipů pro efektivní skalpovací metodu a strategii skalpování pro obchodování na finančních trzích. Zde jsou skalpovací obchodní techniky!

Skalpování je forma vysokofrekvenčního obchodování, která vyžaduje důkladnost, schopnost analyzovat trhy a hlavně obchodní zkušenosti. Hledáte efektivní skalpovací metodu pro obchodování? Zde je 7 tipů pro ziskové skalpování na Forexu a CFD trzích.

1. Skalpování – obchodujte během volatility na finančních trzích

Skalpování se stává více rizikovým v době volatility na trzích, nicméně volatilita je pro scalping nezbytná. Pokud jsou na trhu velké cenové pohyby a broker nekryje tzv. skluzy v ceně, nacházíte se ve složité situaci. Ujistěte se, že rozumíte tomu, jaká je na trhu situace pomocí Vašeho demo obchodního účtu pro skalpování. Pokud nemáte se skalpováním mnoho zkušeností, je lepší se vyhnout vyhlašování ekonomických zpráv, které způsobují velké pohyby. Vyhnete se tak velkým cenovým rozsahům.

2. Spolupráce s online brokerem, který dovoluje skalpování

Skalpování je krátkodobá obchodní strategie, která vyžaduje dobrou exekuci pokynů od brokera. Ne všichni brokeři skalpování umožňují. Admiral Markets je broker, který tento obchodní styl neomezuje a můžete využívat i obchodní roboty.

3. Používejte Stop Loss

Stop Loss je automatický pokyn, který umožňuje omezit ztráty na předem stanovené ceně. Při skalpování je užitečné využívat Stop Loss a najít správné odstupy od tržní ceny.

4. Mějte jasný obchodní plán

Skalpování nelze improvizovat. Řízení rizik a řízení financí je pro skalpování zásadní. V obchodním plánu musíte mít stanovené cílové zisky i ztráty, abyste byli schopní řádně řídit poměr rizika/zisku, když obchodujete. Scalper zná před vstupem do pozice následující:

  • Kolik může ztratit na dané pozici
  • Jaký je očekávaný zisk z pozice

5. Stanovte si jednoduchou a efektivní strategii

Jak říká Warren Buffett, “riskujeme pouze tehdy, když nevíme, co děláme”. Jednoduchá a efektivní strategie je faktická a je aplikována s důkladným řízením financí.

6. Buďte realističtí ohledně potenciálních zisků

Skalpování je obchodní strategie podobná v určitém ohledu arbitráži. Pokud je na trzích ticho, můžete se věnovat skalpování a vydělat 10 bodů na pozici. Je to ale jiný příběh, pokud jsou trhy volatilní. Hlídat ztráty je v takovém případě důležitější, proto je důležité obchodovat u profesionálního brokera.

7. Zvládněte své emoce – psychologie obchodníka

Při obchodování musíte mít neprůstřelnou psychologii obchodování, abyste byli schopni vyrovnat se s nepředvídatelným trhem. K tomu se dopracujete časem, takže skalpování není jednoduchá a efektivní technika pro začátečníky.

 

Při skalpování se obchodují velké objemy a obchody jsou otevřeny jen krátce. Prvním krokem je založit si u brokera demo obchodní účet a otestovat na něm tuto strategii bez rizika, teprve poté můžete uvažovat o reálném obchodním účtu.

 

Napsat komentář