Abyste spali jako v bavlnce

Vybrat si správné povlečení a prostěradlo se nejeví jako velký problém. Ale správnou volbou lze dosáhnout dokonalého odpočinku a pořádného spánku. Vybírejte jen kvalitní materiály, které drží tvar, jsou pevné a ladí se zbytkem ložního prádla. Ložnice stejně jako postel bývají často opomíjené, protože nám nepřipadají důležité. Přitom jste si sami určitě vyzkoušeli, že v něčem se vám spí mnohem lépe. Podpořte svůj spánek a zvolte prostěradlo, z kterého se vám nebude chtít odcházet.

Jaký materiál zvolit?

Materiál je důležitý hlavně z hlediska příjemnosti pro vaši pokožku. Ne každé prostěradlo je vám příjemné na dotyk. I podle toho se můžete jednoduše řídit. Také záleží na ročním období. V zimě si klidně dopřejte froté prostěradla. Pokud jste hodně zimomřiví, pak volte mikroplyš. Perfektně vás zahřeje. Froté prostěradla jsou nejoblíbenější a vhodná na všechny sezony. Jsou napínací a vyrobená ze 100% bavlny. Chcete-li zažít pocit luxusu při spánku, vyzkoušejte satén. Jeho povrch je hladký a příjemný. Ale někomu příliš nevyhovuje.

Velikost hraje také důležitou roli

V tomto ohledu dost záleží na prodejci, protože ne všichni používají stejné míry. Ve většině případů se ale nespletete, když budete volit velikost přesně podle vaší matrace. Prostěradlo by mělo přesně doléhat a být napnuté. Pak se nemačká a neshrnuje, když na něm spíte. To není nijak pohodlné. Záleží však také na typu prostěradla. U těch bavlněných musíte počítat s tím, že se založí pod matraci, protože nemá gumu v okrajích.

Existují i speciální prostěradla

Pokud chcete kvalitní materiál, věnujte pozornost i gramáži. Ideální froté prostěradlo má například 180 – 220 g/m2. Pokud mají méně, často se brzy ošoupají a kromě toho, že jsou nevzhledná, také hrozí protrhnutí. Speciální je třeba nepropustné prostěradlo. Vybírat můžete z mnoha velikostí – standardních i atypických, a vhodné je třeba do dětských postýlek. Jeho spodní vrstva je opatřena nepropustným, ale prodyšným zátěrem, který drží tekutiny.

One thought on “Abyste spali jako v bavlnce

Napsat komentář