Bolavá záda, bolesti hlavy a podrážděnost dovedou odstranit kvalitní matrace

Trápí vás časté bolesti hlavy? Budíte se ráno celí rozlámaní, nevyspalí a jste z dlouhodobé únavy celkově podráždění? Nedivíme se vám. Kdo se delší dobu nedostatečně vyspí, neodpočine si. Od všech těchto symptomů se odvíjí celkový stav fyzického a duševního zdraví. Odborníci varují, že pokud se nebudeme věnovat dostatečnému odpočinku, bude mít vyčerpanost vliv na náš imunitní systém, bolesti zad a kloubů, které následně povedou k chronickým obtížím.

Prevencí si zajistíme dlouhý a spokojený život

Chronické potíže lze hůře odstranit, než když na nich začneme pracovat systematicky od počátku. Chiropraktik nebo fyzioterapeut se při každém vyšetření pacienta ptá na to, jakým způsobem pracuje. Zda manuálně, nebo má sedavé zaměstnání. Poté se pokusí nalézt řešení u těchto záležitostí. Další otázka směřuje ke způsobu výživy a sportovním aktivitám. Klient spolu s lékařem nastolí možnosti změn směrem ke zvýšení fyzické aktivity, nebo naopak k úpravě přespřílišného přetěžování organismu. S otázkou pohybu anebo naopak lenosti souvisí i hmotnost pacienta, jež je podstatným negativním činitelem, jenž ovlivňuje bolesti kloubů, páteře, zad i záněty šlach a podobně.

Nepodceňujte používaný nábytek během dne i noci

Závažný aspekt, jenž zapříčiňuje bolesti úponů, šlach, zad, šíje i hlavy, je nábytek, který sledovaná osoba používá aktivně během dne: ergonomicky tvarovaná kancelářská židle, pracovní stůl, podložka pod myš k počítači či opěrka na nohy. S přetechnizovanou společností bohužel přibývají únavové potíže organismu, jež se odvíjejí buď od jednostranné manuální činnosti, nebo od dlouhodobého sezení u počítače atd. Kvalitní matrace v posteli jsou jedním z důležitých činitelů, kteří přispívají k dobrému fungování odpočatého organismu. Nemusí se jednat o pracující osoby. Malé děti, dospívající mládež i senioři, již trpí mnohými neduhy, si zaslouží jakostní spánek, jenž zaručují právě české matrace. Nebuďte k sobě a svému zdraví lhostejní!

Napsat komentář