Brněnské historické památky berou dech

Brno se řadí k městům s několika přívlastky nej. Ať se zaměříme na pohostinnost tamějších lidí, desítky letních festivalů či světoznámé historické památky. Seznamme se s významnými brněnskými lákadly.

Dominanta města – hrad Špilberk

V městské části Brno-střed najdete hrad a pevnost Špilberk. Za jeho stavbou stojí Přemysl Otakar II. Už v roce 1962 byl hrad prohlášen za národní kulturní památku. Znáte divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti? Pak vězte, že právě Špilberk, konkrétně hlavní nádvoří hradu, patří k místům, kde se kulturní událost každoročně koná. Za zmínku jistě stojí i Mezinárodní hudební festival Špilberk.

Ryze funkcionalistická vila Tugendhad

Jistě jste slyšeli o seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o kulturní nebo historické památky celého světa. A k takovým patří od roku 2001 i Vila Tugendhad. Měli byste vědět, že jde o jedno z nejvýznamnějších děl německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Její stavba přišla na cenu, za kterou by se tehdy dalo bez problémů postavit kolem 30 běžných domů. I v současné době ohromuje a inspiruje architekty celého světa.

Katedrála až do nebe

Petrov, či spíše katedrála svatého Petra a Pavla jednoduše nelze opomenout. Už proto, že její kresbu najdete na české desetikoruně. Z pohledu na katedrálu v celé její kráse se vám nejspíš zamotá hlava. Věže katedrály jsou totiž vysoké 84 metrů. V současné době tvoří sídelní kostel biskupa brněnské diecéze a místo ke konání mnoha úžasných koncertů. Festival Varhanní léto na Petrově představuje mix ojedinělých hudebních zážitků, jež jsou umocněny atmosférou katedrály.

Nechcete v Brně bydlet?

Jste Brnem nadšeni? Nejspíš tušíte, že jedna návštěva zkrátka nestačí. Je třeba tady žít, abyste mohli opakovaně nasávat historii města. Zauvažujte nad pronájmem garsonky v Brně. Nechte se unést myšlenkou na pravidelné procházky s pohledem upřeným na dominanty města. Třeba právě tohle potřebujete ke spokojenému bytí. Mrkněte na ceny realit v Brně.

Napsat komentář