Bydlení v roubence má své kouzlo: Stavbu si můžete nechat realizovat na klíč

Roubené domy a sruby dříve bývaly typickým bydlením na vesnicích. Pak se ale lidé začali více obracet ke zděným stavbám, jež jim nabízely větší komfort. Dnes se ale znovu vrací trend, kdy si zájemci o nové bydlení nechávají postavit sruby a roubenky na klíč. A to hned z několika důvodů.

Prvním důvodem je jakýsi návrat k přírodě. A to vzhledem k tomu, že jsou tyto stavby z drtivé většiny vybudované z přírodních materiálů. Základní konstrukci roubenek tvoří ploché dřevěné trámy, které jsou na sebe po celém obvodu vodorovně naskládané. Aby dobře držely a nehrozilo jejich zborcení, jsou v rozích spojené pomocí vazeb. Těch je několik způsobů. Záleží na umění a zručnosti tesařů.

Ve srubu se dá bydlet po celý rok

Stále větší popularitě se těší i srubové domy na klíč. Jsou vyráběné převážně z masivních kulatin. Jde spíše o menší stavby, které jsou ideální jako rekreační sídlo, dají se však při určitých úpravách bez problémů obývat i celoročně. V rámci realizace na klíč je možné v nich instalovat elektrické rozvody, systém vytápění, ale například i využít moderní systém v podobě tepelného čerpadla.

Hlavní výhody bydlení v roubených domech a srubech

Samy o sobě jsou dřevěné stavby vysoce atraktivní. Vzhled však není jediným důvodem, proč si nechat postavit sruby a roubenky na klíč. Dřevo je materiálem, který má velmi dobrou prodyšnost. Zároveň tepelně izoluje, takže v roubeném domě nemusíte mít strach, že v zimě umrznete, nebo budete muset protopit desítky tisíc korun, abyste jej vytopili. Dřevo navíc přirozeně voní a také dokáže pohlcovat nejrůznější pachy.

Bydlení v roubence je skvělou příležitostí pro ty z vás, kteří mají vztah k přírodě a bydlí na vesnici či okraji města. Ani pořizovací cena dřevěných staveb na klíč není nijak výrazně vyšší oproti tomu, když si na zakázku necháte postavit klasický zděný domek. Stačí se obrátit na zkušenou firmu, která provede kompletní výstavbu.

One thought on “Bydlení v roubence má své kouzlo: Stavbu si můžete nechat realizovat na klíč

Napsat komentář