Hliníková okna – kvalita i pro netypické nápady

Při výběru oken a dveří se v první řadě vždy hledí na to, zda splňují všechny požadavky na izolaci. Izolační dvojsklo nebo trojsklo, které vám pomůže proti tepelným ztrátám, je samozřejmostí. Je to však, když pomineme design, jediný atribut výběru? Neměl by být.

V čem je lepší než dřevo a plast?

O nevýhodách dřevěných oken toho už bylo napsáno mnohé: fakt, že jde o přírodní materiál, je draze vykoupen nutností častější údržby i kratší životností. I proto je aktuálně v České republice nejoblíbenějším materiálem pro okenní rámy plast. Ale je to skutečně to nejlepší na trhu? Nemůžete sehnat ještě lepší, elegantnější a odolnější variantu?

Pořizovací cena hliníkových oken je sice o něco vyšší, ale vzhledem k tomu, že vydrží přibližně dvakrát déle, než je tomu u plastových oken, v dlouhodobém horizontu se vám investované peníze vrátí. Milovníky moderního bydlení okouzlí fakt, že rámy hliníkových oken mohou být výrazně užší, a tedy méně rušivé. Přitom jsou však vhodné i pro velmi velká okna nebo jiné zasklené plochy.

Prostor, který plast neumožní

A není to jen o velikosti, pro niž je hliník ideálním materiálem v porovnání s jinými dostupnými. Libujete-li si v atypických prosklených plochách, kterým dům nebo kancelářskou budovu pozdvihnete o úroveň výš, hliník je pro vás jedinou možnou volbou. Právě kov je totiž pro podobné účely dobře tvarovatelný.

Máte rádi jednotnost stylu? Potěší vás, že k oknům si můžete pořídit i hliníkové dveře, které se pyšní samozřejmě stejně dobrými vlastnostmi. Dobrá volba je to tehdy, když vás láká prosvětlený prostor – tedy celoskleněné dveře s relativně úzkými obvodovými rámy.

S rekonstrukcí nebo stavbou vám pomůže společnost Pruniwerk. Dodá vám nejen dveře a okna s izolačními trojskly, ale poradí vám třeba také s výběrem a rekonstrukcí střešních světlíků.

Napsat komentář