Jak dostat vosy z balkonu

Vosy na balkoně lze odstranit jednoduchými prostředky a to bez použití chemikálie. Aby bylo možné odstranit vosy z balkonu, je nutné nasypat do plastové láhve trochu cukru, pak naplňte láhev s vodou na jednu třetinu normální vody z vodovodu a třepejte, dokud se cukr úplně nerozpustí. Pak láhev s tímto cukrovým sirupem zavěste na balkoně. Sladká voda bude přitahovat vosy. Pozor! Je nutné pevně utáhnout láhev krku na lahvi, aby zůstaly jen otvory o průměru asi obyčejné cigarety, a tak, aby tyto otvory byly mírně nad úrovní cukrového sirupu. Pak se vosa nebude moci dostat ven z této domácí pasti.

Mýdlo proti vosám

Ale existuje i jiný způsob, jak se pokusit zbavit vos na balkoně. Vezměte opět plastovou láhev, nalijte do ní vodu až povrch, poté nalejeme do láhve trochu tekutého mýdla. Pak víko otvoru láhve zašroubujeme a jemně protřepáme, dokud se mýdlo nesmíchá s vodou. Poté polijeme mýdlovou vodu vše v hnízdě a kolem něho. Když se váš mýdlový roztok dostane k vosám, začnou ho lízat, a jak jste pravděpodobně uhodli, zahynou. Takže jedna po druhé bude padat z balkonu a ty které přežijí, si rychle uvědomí, co se děje, a odletí hledat nový domov.

Tip redakce: Věděli jste, že si můžete jednoduše vytvořit vlastní mýdlo doma? Postačí vám mýdlová hmota, forma na mýdlo, případně barva do mýdla a za pár chvil budete mít hotovo

Poraďte se s odborníkem

Vyhnat vosy z balkonu se dá dosti běžný způsobem – jedná se o použití různých insekticidů. V zásadě jde o stejný přípravek, který se běžně používá proti mouchám a komárům, a někdy působí proti vosám, ale ne tak často, jak bychom si přáli. Obecně platí, že je vosy snazší zničit v otevřeném prostoru. Například, jejich hnízda na stromech zahrady obvykle stačí postříkat dichlorvosem nebo je nechat shořet. Ale kdo má plamenomet a na balkoně byste ho stejně nemohli použít. Nicméně, někteří odvážlivci používají na balkoně dichlorvos, ale tohle je docela nebezpečné. A sousedé se určitě z toho také nebudou radovat. Je lepší se poradit s odborníkem z dané služby v boji proti hmyzu.

Domácí rady jak se zbavit vos

  • citronová kůra a rozdrcený hřebíček je odpuzuje, popřípadě stříkat kolem Biolit
  • imitace vosího hnízda. Vosy si myslí, že území je již obsazeno jinou osou rodinou
  • 1/4 l vody 4 lžičky medu trochu octa 1 tmavá láhev s úzkým hrdlem. Vodu zahřejeme a rozpustíme v ní med. Necháme vychladnout a nalijeme spolu s kouskem octa do láhve. Láhev pak postavíme na místo, kde se vosy zvyknou zdržovat
  • okraj okna a práh dveří potřít kyselinou octovou

pomáhají obrazce soustředných kruhů nakreslené na stěnách. Vypadají jako terče a vosy se jim zdaleka vyhýbají.

Napsat komentář