Jak má vypadat moderní datové centrum?

Jestliže využíváte nejrůznějších online služeb nebo sami provozujete webové portály, jistě moc dobře víte, jak důležité je technické zázemí daného hostingu. Nemáme však na mysli pouze prezentované uložiště, virtuální servery a ostatní věci spojené s tímto segmentem.

Při volbě takového řešení byste se měli zajímat především o samotné datové centrum, kde je uložen hardware a ostatní náležitosti. Pokud nevíte, jakého dodavatele těchto služeb zvolit, možná vám napoví několik následujících řádků. Prostřednictvím nich vám totiž nastíníme, jak má vypadat to správné datacentrum.

Datacentrum Praha a pravidlo pěti

Již na úvod je vhodné zmínit, že vaše volba by měla mít co dočinění s nejmodernějšími technologiemi na současném trhu. Teprve potom totiž docílíte maximální kvality služeb, o níž jde každému zákazníkovi. S pomocí pravidla pěti vám představíme pět nejzákladnějších oblastí souvisejících s volbou datového centra.

  • Energetika – Vyžadujte zdvojené generátory, UPS, ale také značkové energetické prvky, které vaše servery udrží v chodu za jakýchkoliv situací.
  • Konektivita – Dopřávejte si neomezeného přenosu dat a několika nezávislých optických tras.
  • Chlazení – Ideálně zdvojené chlazení s vysokou efektivitou.
  • Bezpečnost – Železobetonové zdi, čipový systém, pancéřové dveře – to musí být běžný standard.
  • Nízká cena – Datacentrum za bezkonkurenční ceny.

Tak by mělo vypadat datacentrum Praha, které dokáže plnohodnotně pokrýt jakékoliv požadavky současných uživatelů. Ať už provozujete jednu nebo stovky domén a potřebujete své systémy řídit online.

Datové centrum s technickou podporou

Abychom v tomto směru podávali co nejkomplexnější informace, nezapomínejte ani na profesionální podporu. To správné datacentrum vám ji musí poskytovat 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu v krátkých časových intervalech.

Napsat komentář