Jak poznat kvalitního realitního makléře?

S realitními kancelářemi se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Vznikají jako houby po dešti. Ne všechny jsou proto kvalitní a ne vždy disponují opravdovými odborníky. Jak poznat kvalitního makléře? Jakými vlastnostmi a charakteristikami by měl oplývat, co všechno by měl umět zvládnout a zařídit?

Působí seriózně i sympaticky zároveň

První dojem hraje důležitou roli. Makléř realitní kanceláře by měl působit seriózně a zároveň by vám měl být dostatečně sympatický – od slušného oblečení přes pevný stisk až po milý úsměv. Důležité je jeho vystupování. Pokud se chová arogantně, sebejistě a nejedná s vámi jako rovný s rovným, pak od něj rychle ruce pryč. Při prodeji domu bude totiž hájit především své vlastní zájmy a nikoli ty vaše.

„Makléřina“ je jeho hlavní činnost

Profesi realitního makléře vykonává na 100 %, mnozí ji totiž mají jen jako takový vedlejší přivýdělek. Musíte se tedy připravit na to, že vám nebudou plně k dispozici, kdykoli budete potřebovat.Čas si tak na vás udělají jen pozdě večer nebo o víkendech.

Nebojí se zeptat

Dobrý realitní makléř potřebuje mít k dispozici všechny důležité informace, proto se nebojí zeptat. Klade množství nejrůznějších otázek, aby zjistil, jaké máte představy a jak vám může maximálně vyhovět. Kromě technických parametrů domu ho proto bude zajímat, co od prodeje nemovitosti očekáváte.

Je aktivní

Zkušený makléř přesně ví, co má dělat. Nemusíte ho proto urgovat a neustále ho k něčemu pobízet. Je dostatečně aktivní sám od sebe, průběžně vám dává vědět, co dělá pro urychlení prodeje, jaké kroky podniká. Informuje vás o všem důležitém, když se vyskytnou problémy, je tím prvním, který navrhuje, jak je vyřešit. Funguje zkrátka jako takový průvodce celého procesu, je s vámi od začátku do konce. Připraví nemovitost k prodeji, zajistí inzerci, udělá prohlídky, vyřídí veškerou dokumentaci. Zkrátka a dobře, je to člověk, na kterého se můžete ve všem stoprocentně spolehnout – a přesně takového hledáte!

Napsat komentář