Jak se pracuje s koncovými měrkami?

V současné době se koncové měrky používají k různým účelům, především pak v kontrolních a kalibračních laboratořích. Velice často se však s nimi pracuje v dílnách. Vybrat si můžete z pestré škály variant, přičemž ideální volbou jsou sady obsahující koncové měrky s rozmanitými délkami.

Koncové měrky slouží pro kontrolu ručního nářadí a měřicích zařízení. U mikrometrů a dalších přístrojů je možné kontrolovat linearitu, tedy degradaci mikrometrického závitu. S měrkami také nastavíte referenční bod na měřicím nástroji, u něhož je měřicí schopnost větší než měřicí rozsah. Sady zakoupíte třeba na stránce https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Koncové měrky jsou ocelové a keramické

V podstatě se jedná o ocelové či keramické destičky s vysokou přesností. Koncové měrky nachází uplatnění především ve strojírenství, ovšem nejsou vyloučeny ani ostatní oblasti. Existují dvě základní skupiny, a to krátké a dlouhé. V neposlední řadě se koncové měrky rozdělují do čtyř stupňů přesnosti.

Oblíbenosti se těší především keramické provedení, protože keramika se chlubí dlouhou životností.

Kde koupit koncové měrky?

Vybrat si můžete z mnoha dodavatelů. V dané oblasti působí například společnost Michovský-TOOLS, která se pyšní širokým portfoliem. Koncové měrky prodává v sadách i samostatně. Záleží na vašich požadavcích a představách. Objednat si je můžete na stránce https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Michovský-TOOLS má však mnohem širší nabídku produktů. Poskytuje měřidla jako úhelníky, výškoměry, válečkové měrky, dutinoměry, mikrometry i hloubkoměry. Samozřejmě nechybí posuvná měřítka a další. Dále vám Michovský-TOOLS poskytne kalibry, s nimiž snadno zkontrolujete, jestli je obrobek vyrobený správně, nebo se jedná o zmetek. Budete spokojení s přístupem e-shopu i cenovou politikou.

Napsat komentář