Jak se stát profesionálním lovcem pokladů

Jistě jste jako malí snili o tom, že se stanete slavnými archeology a budete vykopávat pradávné truhly zlata nebo vzácné sošky. Ač se to v dnešní době zdá nemožné, i dnes, s úplně jiným povoláním, se vám toto přání může splnit.

Jak na to?

Stačí si pořídit magnet pro lovce pokladů. Že to působí směšně? Naopak zjistíte, že tento magnet má mnoho využití, třeba pokud vám kovový předmět zapadne někam, kde ho ne a ne nahmatat prsty. Kde všude tedy v dnešní době najdete poklady? Třeba ve vodě, kam se člověk jen těžko dokáže potopit. I proto se tomuto stylu hledání cenností říká magnet fishing. Dále při hledání věcí pár centimetrů pod povrchem, například na zahradě či pláži. Vidíte zajímavý předmět v kanálu nebo ve studni? Není nic snazšího než využít magnetickou sílu. V neposlední řadě se hledačský prut hodí i k vybrání drobných ze dna kašen a jezer, pokud zrovna potřebujete pár korun na jízdenku. Navíc nechávat na dně peníze rezavět je hloupost. Kromě jiného se velmi hodí i možnost posbírat všechny rozsypané šroubky a hřebíky.

Využijte nejmodernější techniku!

Nedávno byl na český trh uveden ten nejsilnější magnet, jaký se u nás dá sehnat. Má kódové označení F300 a jeho průměr je 75 milimetrů. Funguje z obou stran, čímž zvyšuje šanci na úspěch při hledání pod vodou. Má dvě oka, jedno ze shora, druhé z boku. Díky tomu na něj lze efektivně připoutat lano, jež se s F300 dá doobjednat zpevněné až pro váhu 310 kilogramů. To by byl úlovek, kdyby vážil tolik!

S chutí, ale opatrně

Každá země má trochu odlišné zákony a může se stát, že magnet fishing je z části zakázaný. Je proto lepší se pro hledání pokladů v zahraničí ujistit, zda nejde o ilegální činnost. S vaším zařízením totiž lze stejně dobře vyndat klíče z kanálu jako trezor z rybníka.

Podívejte se na nejsilnější magnet pro hledače pokladů v Česku.

Napsat komentář