Jak se zbavit akné? Pomocníkem je kyselina salicylová

S akné se v životě setká většina z nás. Poprvé obvykle v dospívání, kdy se na jeho vzniku podepisují v těle probíhající hormonální změny. Jde však o zánětlivé onemocnění kůže, které dokáže potrápit už i kojence a batolata, nebo naopak dospělé, třeba ženy v období menopauzy.

Příčinou vzniku akné mohou být hormonální změny, ale i problematický životní styl a nevhodné životní prostředí. Na kůži se ucpe vlasový folikul a vznikne tzv. komedon, ve kterém se pak vytvoří zánět. Pokud je naše pokožka zdravá, tento zánět nevzniká. Jestliže ale z jakýchkoliv příčin dochází k nadměrné produkci kožního mazu, vzniká zánět, jehož důsledkem je nevzhledné akné.

Akné není jen jedno. Má více podob

Nejčastěji se objevují bolestivé a zarudlé vyvýšené léze naplněné hnisem. Tyto pupínky mohou při silném výskytu vést i k závažným plošným zánětům kůže. Jiným typem jsou bílé tečky, které však nejsou zanícené. Známé a časté jsou též černé tečky. Jde o otevřené komedony, kde dojde k uzavření mazové žlázy. Jsou považovány především za kosmetický problém.

Vyhlaste boj akné

S aknózní pletí bychom se rozhodně neměli smířit. Jak se zbavit akné? Pleť potřebuje správnou péči. Alfou a omegou je čištění pleti – u žen i u mužů. V případě, že naše pleť trpí akné, se rozhodně doporučuje používat čisticí kosmetiku na aknózní pleť. Její hlavní účinnou složkou bývá kyselina salicylová. Nejde o žádnou problematickou chemickou složku. Je to přírodní látka získávaná z březové či z vrbové kůry.

Kyselina salicylová v kosmetice funguje jako přirozený peeling. Napomáhá odlupování kůže, ale současně ji regeneruje a podporuje růst zdravé. Ve vyšších koncentracích dokáže dokonce rozpouštět bradavice. U aknózní pleti má schopnost pleť čistit a snižovat produkci kožního mazu. Má též desinfekční účinky.

Objevilo se vám akné ve vlasech, nebo trpíte lupy? I zde je kyselina salicylová účinným pomocníkem. Sáhněte po přípravcích s jejím obsahem v dostatečně účinné koncentraci.

Napsat komentář