Jaké botníky jsou v současné době moderní?

Botník je nezbytnou součástí každé předsíně. Pokud ho ale vyberete správně, může se z obyčejného nábytku stát velmi pěkný designový kousek. Možností máte spoustu, a tak určitě objevíte nějakou, která výborně sedne právě k vám domů.

Člověk by možná neřekl, že i ve světě botníků se hraje na nějaké módní trendy, ovšem je tomu tak. Samozřejmě si můžete pořídit obyčejnou skříňku se dvířky, ale určitě by nebylo na škodu aspoň nakouknout, co je v dnešní době populární. Pojďme na rychlou exkurzi.

Absolutním hitem jsou botníky výklopné

Máte doma málo prostoru? Pak se radujte, protože tento trend vyřeší váš problém. Výklopný botník je velmi úspornou variantou, co se týče místa. Je úzký, tudíž se dá umístit i do průchozí chodbičky, aniž by nějak zavazel. Pokud se bojíte, že se do něj nevejdou vysoké kozačky, nebo boty na podpatku, váš strach je zbytečný. Záleží na tom, jaká bude velikost výklopných polic.

Místo na šířku se zaměřte na výšku

Pro menší byty jsou doslova požehnáním i vysoké botníky. Často bývají výklopné, ale na tom až tolik nesejde. Jde primárně o to, že chytře využívají prostor do výšky, který by jinak zůstal nezaplněný. Police si pěkně rozdělíte, ty spodní dostanou děti a vy se nebudete muset ohýbat.

U zavazování tkaniček se posaďte

Dalším oblíbeným kouskem do předsíně je sedací botník. Jedná se o pevnou skříňku, která kromě úschovy bot slouží ještě jako stolička. Nemusíte mít strach, botník se sedákem vaši váhu vydrží a díky polstrovanému čalounění nebude studit ani tlačit.

Zavěste botník do prostoru

Závěsné skříňky jsou v posledních letech oblíbené v obývacích pokojích i koupelnách. V chodbě tomu není jinak. Botník zavěšený nad zemí působí vzdušně a dodává pocit většího prostoru.

Vsaďte na minimalismus

Také minimalismus se uplatňuje v celých domácnostech. Proto najdete v obchodech klasické botníky regálového typu nebo police bez možnosti uzavření. Jsou jednoduché a účelné, nicméně jestli jste spíš nepořádný typ, raději se jim vyhněte a zavírejte boty pěkně do skříňky.

Napsat komentář