Jaký alkohol by neměl chybět na svatební hostině?

Kromě obřadu a svatebních zvyků jsou neodmyslitelnou součástí každé svatby také alkoholické nápoje, které mají za úkol pořádně oslavit tento významný den a zároveň přispět k zajištění zábavy a uvolnění atmosféry. Při přípravách svatby vás tak čeká vybrat alkoholické nápoje, které nabídnete hostům během celého svatebního dne. Určitě se nemusíte obávat, že byste měli nabízet desítky druhů alkoholu, ale některé druhy alkoholu by přece jen neměly chybět. A které to jsou?

Aperitiv

Jako první vás bude čekat vybrat vhodný aperitiv, který by rozhodně neměl chybět na žádné svatební hostině. Jako aperitiv lze vybrat hned několik druhů alkoholických nápojů, kde jednoznačně vedoucí pozici zaujímají šumivá vína či sekty. Vsadit můžete také na pravé šampaňské, kterým se označuje pouze víno pocházející z francouzské oblasti Champagne. Avšak při větším množství hostů byste si mohli výrazně připlatit. Sáhnout můžete také po domácí pálence anebo zvolit gin či whisky.

Víno k hlavnímu chodu

Během oběda pak zaujme nejvýznamnější úlohu víno, které je třeba zvolit vždy s ohledem na podávaný pokrm. Ač se to může zdát jako klišé, tak na výběru vína dosti záleží. Chuť vína a pokrmu se totiž vzájemně doplňuje. Červená vína patří k tmavým druhům masa a kořeněným jídlům, naopak bílá vína volíme pro lehká jídla a světlé druhy masa. Místo bílých vín můžete využít i růžová vína. Plánujete-li na talíř drůbež pak je jasnou volbou bílé víno, pokud máte v úmyslu zvěřinu, tak naopak sáhnete po červeném víně. Vždy však zohledněte přípravu jídla, jelikož toto obecné pravidlo nemusí vždy platit.

Kvalitní destiláty

Nakonec vás čeká volba vhodného digestivu a obecně destilátů, které rozproudí zábavu. Kvalitní destiláty vybíráme s ohledem na téma svatby a vyhraněnost hostů. Mezi základní trio, které by určitě nemělo chybět, patří zejména vodka, rum a whisky, ale výběr je v podstatě jen na vás. Chcete-li něco neobvyklého, pak můžete vsadit na koktejly, jako je Cuba Libre, Mojito, Daiquiri apod. Výroba těchto drinků, která probíhá trochu jako show, bude pro hosty zajímavou zábavou. Nakonec nelze opomenout pivo a nealko, které by na žádné svatbě neměly chybět.

Napsat komentář