Když vsadíte na kvalitní cestovní pojištění, budete na cestách ve větším bezpečí

Jakmile překročíte hranice České republiky, mělo by vám dělat společnost kvalitní cestovní pojištění. Pokud si k němu zařídíte ještě několik doplňků, získáte téměř 100% jistotu, že se z cest nevrátíte s dluhem. Co vše se vám bude hodit?

Správné nastavení klasického pojištění

Cestovní pojistka kryje léčebné výlohy, tj. například pobyt v nemocnici, transport do ČR, práci lékařů aj. Když ho nemáte a vyrazíte třeba jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny, riskujete problémy a dluhy. Proč? Více si na toto téma přečtěte zde. Aby pojištění fungovalo správně, musí mít vhodně nastavené pojistné limity (doporučujeme 5 milionů Kč) a musí odpovídat charakteru vaší cesty. To znamená, že pokud se budete pohybovat například ve vyšší nadmořské výšce (nad 3000 m.n.m.), budete sportovat apod., musíte si pro tyto činnosti sjednat ještě doplňkové pojištění. Abyste se v pojištění dobře orientovali, přečtěte si pozorně odpovědi na časté dotazy k pojištění do zahraničí.

Společníci, kteří vás podrží

I za hranicemi můžete vlastní neopatrností způsobit druhé osobě škodu na zdraví či na majetku. Pro tyto případy se hodí pojištění odpovědnosti. Z doplňkových se doporučuje ještě pojištění zavazadel a úrazová pojistka. Co se týče jistoty na cestě, investujte do pojištění storna. Hodí se v případě zájezdu, i když vyrážíte na vlastní pěst. Pojistit si můžete například letenky, noc v hotelu apod.

Rychle a výhodně!

Se všemi doplňky si cestovní pojištění levně zařídíte online. Stačit vám k tomu bude několik minut, pojistka bude platit od druhého dne. Zajímavou akci má aktuálně pojišťovna Ergo. Nabízí on-line cestovní pojištění s bonusy v podobě pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel za zvýhodněnou cenu.

 

Rada na závěr – číslo na asistenční službu, které od pojišťovny dostanete, noste neustále u sebe. V případě jakýchkoliv problémů co nejdříve volejte a řiďte se pokyny asistenta. V opačném případě by nemuselo dojít k pojistnému plnění!

Napsat komentář