Koberec, nebo šperk? Obojí

Zdobí interiér, zatepluje, zútulňuje, tlumí hluk, pohlcuje prach a pozitivní vliv má i na akustiku v místnosti. Řeč je o klasickém koberci, který v současné době zažívá jakési znovuzrození. Je-li v hledáčku vašeho zájmu ta nejvyšší možná kvalita, zaměřte svou pozornost na koberce perské. 
Perský koberec v domácnosti byl napříč staletími vnímán jako symbol movitosti. Orientální koberce tak zdobily honosně zařízená sídla už od středověku. A velké oblibě se těší i dnes.

Vzácné pestrobarevné koberce

Tradiční orientální koberec na pohled zaujme svou pestrobarevností. Ozdoben je většinou tradičním vzorem, jemuž většinou dominuje jeden středový motiv. Výjimečné ovšem nejsou ani vzory pokrývající celou plochu koberce. Mezi motivy se často objevují jak květy vhodné do tradičních prostor, tak i vzory geometrické, které zase vynikají v interiérech moderních. Přímo k moderním uměleckým dílům jsou pak přirovnávány ručně vázané koberce Gabbeh.

Pravá ovčí vlna a hedvábí

Co vlastně pravé perské a orientální koberce staví na piedestal mezi podlahovými krytinami? Za jejich výjímečností jednoznačně stojí jejich ruční výroba v kombinaci s přírodními materiály v čele s pravou ovčí vlnou a hedvábím. Přísnými pravidly se ale řídí i proces barvení perských koberců, při kterém se podle starobylých receptur opět používají jedině přírodní barvy. Ty jsou mimo jiné zárukou toho, že odstíny ani po letech nevyblednou.

Nakupujte na buchara.cz

Pravé perské koberce najdete například v nabídce e-shopu s koberci buchara.cz (http://www.buchara.cz/-orientální koberec). Na vlastní kůži si je pak můžete osahat v kamenné prodejně ve Štěpánské ulici v Praze. V sortimentu firmy najdete především pravé perské koberce z Íránu (někdejší Persie), ale také z dalších asijských zemí, jako jsou Nepál, Turkmenistán, Pákistán včetně koberců nomádských a hedvábných.

Dopřejte své podlaze to nejlepší

Podlahy své domácnosti tak můžete doslova zahalit tím nejlepším, co současný svět z pohledu podlahových krytin nabízí. Pravý perský koberec totiž zdaleka není obyčejnou krytinou. Na podlaze se vyjímá spíše jako šperk. A v neposlední řadě je i skvělou investicí. Cena pravého perského koberce totiž zůstává téměř neměnná.

Napsat komentář