Moderní a levná a koupelna? Jde to. Jen se musí vědět, kde nakupovat!

Disponujete opravdu malými prostory? Nevěste hlavu. I s malým kašpárkem se totiž, jak se říká, dá hrát velké divadlo. Prostory koupelny nevyjímaje.

Při rekonstrukci staré malé koupelny stejně jako při zařizování koupelny nové prakticky platí stejná pravidla jako při zařizování kterékoliv jiné místnosti v domě. Základní pravidlo tedy zní : vyhněte se tmavým barvám, které prostor opticky zmenšují. Na rozdíl od barev světlých a pastelových, jež dokážou pravý opak. To platí jak na obklady, dlažbu, ale i koupelnové radiátory a nábytek.

Vana, nebo sprchový kout?

V malých prostorách se zřejmě budete muset rozloučit s vanou, a místo ní do koupelny nainstalovat sprchový kout. Popřípadě sprchový kout s menší vaničkou. Na trhu se setkáte s několika typy i rozměry sprchových koutů, ať již se jedná o bezrámové, rámové či polorámové. Rozdíly mezi nimi prozrazují jejich názvy. Malým koupelnám velmi sluší na pohled vzdušnější bezrámové konstrukce, které obzvláště pokud zvolíte koupelnové obklady v podobném světlém odstínu, dokonale splynou s okolním prostorem.

Čtvercový, půlkruhový či walk in?

Co se tvarů týče, očistě se budete moci oddávat ve sprchovém koutu čtvercovém, nebo půlkruhovém. Velké oblibě se ovšem těší tzv. walk-in sprchové kouty, jejichž dno splývá s podlahou, což usnadňuje vstup do něj. Především pro starší a hendikepované lidi s omezenou mobilitou se jedná o ideální řešení.

Vana do malých prostor

Pokud se přeci jen nehodláte vzdát myšlenky na vanu, ještě jednou si prostory své koupelny dobře přeměřte. Na trhu se totiž setkáte i s rozměrově nenáročnými vanami s délkou okolo jednoho metru. Pohodlně se každopádně usadíte i do hlubší sprchové vaničky. Sice se v ní nenatáhnete, spodní část těla do ní však ponoříte. I taková koupel v sedě může být příjemná.

Instalatérské práce svěřte profesionálům

Veškerý sortiment do koupelny včetně vodovodních baterií, nábytku, zrcadel a nezbytného technického příslušenství seženete například na e-shopu a-keramika.cz. Vybrané produkty objednáte v pohodlí svého domova a poté, co dorazí přímo k vám domů, se můžete pustit do práce. Nebo raději jejich instalaci svěřte profesionálům. Pak nebudete muset dělat vůbec nic.

Napsat komentář