Na co dbát při nákupu ručníků a osušek

Právě na koupi takového běžného vybavení, jakým jsou ručníky a osušky, si spousta lidí vůbec nedává záležet. Je to velká škoda, jelikož pokud vyberete dobře, stanou se ozdobou vaší koupelny a zároveň budou hýčkat vaši pokožku pokaždé, když se budete utírat.

Vzhled, měkkost, savost a materiál. To jsou ve zkratce kritéria, na něž byste měli brát při výběru ručníků a osušek ohled. Pojďme si je rozebrat trochu více do detailu.

Základem je gramáž

Měkkost si samozřejmě nejlépe osaháte. Nakupujete-li v kamenném obchodě, nebudete mít problém poznat, zda jsou ručníky a osušky příjemné na kůži, či nikoliv. A podle čeho se orientovat při nákupu online? Tam se dívejte na gramáž. Čím je číslo vyšší, tím bude ručník měkčí, nadýchanější i savější. Ideálně hledejte hodnoty 450 g/m2 a vyšší. Takové ručníky a osušky jsou odolnější, savější a mají vyšší životnost.

Orientujte se podle materiálu

Ručníky mohou být bavlněné, froté nebo z mikrovlákna. Bavlna je rozhodně sázkou na jistotu, dobře saje, je příjemná a prodyšná. V poslední době se ale prosazuje i mikrovlákno, které rovněž výborně absorbuje, rychle schne a dlouho vypadá jako nové. Určitou možnost představuje také třeba hypoalergenní bambus. Musíte prostě vyzkoušet, co vám bude vyhovovat, experimentů se rozhodně nebojte.

Nezapomeňte na vzhled

Vzhled je samozřejmě také důležitý. Osušky a ručníky by měly korespondovat s vybavením vaší koupelny. Pokud hledáte ručník pro dítě, podívejte se na modely s motivy pohádek či zvířátek. Případně můžete zakoupit rovnou třeba pončo – ručník s rukávy a kapucí, do nějž se děti pohodlně zabalí. Ptáte se, kde takovou věc seženete? Zkuste e-shop RodinneBaleni.cz. Najdete tam nejen již zmíněná ponča, ale i klasické ručníky a osušky vysoké gramáže. Výběr vzorů a barev je natolik bohatý, že každopádně objevíte i něco pro vás.

Napsat komentář