Nepřináší vám milování potěšení? Řešením může být vaginální mapování

Mnoho žen si stěžuje na to, že při milování cítí bolest, nebo naopak necítí vůbec nic. Sex se tak pro ně stává spíše nutným zlem, aby si udržely vztah s partnerem než potěšením. Nepříjemné napětí, bolest při milování, nebo necitlivost, jsou způsobeny traumatickými zážitky v intimních oblastech, které si ženy prožily v minulosti. Může se jednat například o nucení k sexu, nevěru, gynekologický zákrok, nebo jizvy po porodu.

Vaginální mapování je jednou z metod Sexological bodywork, což je sexuologická práce s tělem. Metoda vychází z vědeckých poznatků o tělesné a buněčné paměti a teorie o receptivitě v oblasti vagíny. Spočívá ve stimulaci konkrétních bodů ve vagíně pomocí masáže. Díky stimulaci těchto bodů se v těle aktivuje buněčná paměť, která vyvolá emoci, která byla způsobena nepříjemným zážitkem v intimní oblasti a žena si ji do daného místa uložila. Tato emoce byla znovu prožívána při každém intimním styku, a proto žena pociťovala bolest, nepříjemné napětí, nebo při milování necítila vůbec nic.

Před samotným vaginálním mapováním (dotykům v intimních partiích) proběhne jemná průprava, pomocí které si zkušený Sexological Bodyworker ověřuje vhodnost techniky a klientka je na ni zároveň citlivě připravena. V rámci prvního sezení tedy počítejte spíše s pohybovým či dechovým cvičením, mapováním těla nebo probíráním konkrétního tématu. K vaginálnímu mapování tedy zpravidla dochází až na dalších sezeních, kdy je na něj klientka připravena a Sexological Bodyworker ověřil vhodnost metody pro řešení problému dané ženy.

Vaginální mapování je vhodné pro všechny ženy, které chtějí léčit svá fyzická a psychická zranění v intimní oblasti, lépe poznat sebe sama a vnést do svého sexuálního života potěšení a hloubku. Metoda je obzvlášť vhodná pro ženy, které mají jizvy po porodu nebo chirurgickém zákroku v intimní oblasti. Jizvy totiž mohou způsobovat stažení, přecitlivělost, nebo úplnou necitlivost.

Napsat komentář