Obohaťte svoji vinotéku o pravá vína z Moravy, neprohloupíte

Obliba vína, červeného, bílého, růžového i šumivého, u tuzemské populace stoupá. Není to však kvůli tomu, že by se vlivem vnějších okolností z Čechů stávali větší pijáci, ale proto, že vínu prostě více přicházejí na chuť. Zákaz kouření vytlačil notorické nikotinisty do domácího prostředí, kde přece jen víno lépe chutná než pivo. U žen také ve většině případů převažují vinné produkty misku vah oproti jiným alkoholickým nápojům díky jemnější chuti, nižšímu obsahu alkoholu a důstojnější formě popíjení.

Jihomoravské vinice jsou cenným zdrojem zdraví prospěšného nápoje

Dávno už jsou pryč doby levných vín v litrových lahvích, různé „šlechtické paní“ jsou zastoupeny honosnými jmény francouzské provenience a své slovo si jako tradičně drží světově proslulá vína z Moravy. Znalci i občasní degustátoři po prvním nadechnutí a koštu rozeznají typickou vůni, aroma, chuť populárních moravských značek. Pálavské vinohrady a kompletně celá jižní Morava je zastoupena ve vybraném seznamu prvotřídních vinařů. Vinařství J. Dufek, P. Procházka, T. Kirst, Volařík, Baloun, R2, Čech a M. Habřina jsou významnými producenty značkových nápojů, kam patří sekty, bílé, červené a růžové víno.

Všechny druhy vín a destilátů seženete ve značkové prodejně

Jednotlivá moravská vína si mohu zájemci objednat v uceleném e-shopu vinoadestilaty.cz. Každá položka obsahuje vyčerpávající informace o původu nápoje, dobu sběru i druh odrůdy. Velkoodběratelé z řad provozovatelů vinoték, barů a restaurací mají možnost objednávky sudového vína, jež nikterak neztrácí na kvalitě v porovnání s balením ve skle.

Ptejte se na burčák, svatomartinské i šumivé víno

Sezonní nákupy zahrnují populární burčák, jehož období nastává na sklonku léta, svatomartinská vína pozdního sběru a šampaňské, jehož čas nastává především na přelomu roku – při silvestrovských oslavách. Víno z Moravy se dodává rovněž v exkluzivních kolekcích, jež jsou určeny pro sváteční chvíle, případně jako reklamní vína pro firmy a významné partnery. Komu učarovaly Austrálie, Chile či Francie, může si svoji soukromou vinotéku obohatit také o zahraniční vína.

Napsat komentář