Otevíráte svoji prodejnu? Poradíme vám, jaký materiál frčí

Ať už nový obchod teprve chystáte otevřít, nebo se kvůli hygienickým předpisům pouštíte do přestavby, ideálním materiálem, který spolehlivě nahradí skleněné pulty, dveře od mrazáků a lednic, poklopy na potraviny i ochranná balení, je plexisklo. Výhoda materiálu spočívá v jeho snadné údržbě, chránění potravin před bakteriemi a plísněmi, jakož i v tom, že se oproti sklu neštěpí, neláme ani nedrolí na malé úlomky. Plexisklo splňuje hygienické normy.

Výhody plexiskla oproti sklu v potravinářském odvětví

Kdo někdy otevíral skleněné dveře v lednici v obchodě, ví, jak těžké jsou a špatně se s nimi manipuluje. Stojací lednice, mrazáky naležato, lahůdkářské pulty, poklopy na jednotlivých masných výrobcích, uzeninách, sýrech, salátech, cukrovinkách a pečivu jsou dnes vyráběny z plexiskla. Pokud se vám ochranné obaly na potraviny poškrábou či prasknou, není problém objednat si firmu zaměřenou na prodej plexiskla i ohýbání plexiskla a nechat si zhotovit konkrétní dveře nebo obaly na míru.

Ve zdravotnictví, strojírenství ani letectví si plexi nemůžou vynachválit

Řezání plexiskla je ovšem potřebné i v jiných odvětvích jako například ve zdravotnictví, stavebnictví, v dopravě, letectví i strojírenském průmyslu. Sklo v pracovních sférách ustupuje do pozadí jednak kvůli ceně, pak kvůli své křehkosti a vyšší hmotnosti oproti plexisklu. Plexi samozřejmě nemůže nahradit sklo ve výtvarných a uměleckých oblastech, skleničky z plexiskla má doma už také jen zarytý staromil nebo nostalgický pamětník na doby dávno minulé.

Propagace se bez reklamních stojánků a regálů neobejde

Plexisklo je využíváno i v reklamním a propagačním oboru. Stojánky na časopisy v trafikách či obchodech, stojany na reklamní tiskoviny a brožury ve vstupních halách firem, držáky na zboží ve výlohách, regály na oblečení i prodávané produkty – to vše je zhotoveno z plexiskla, které je každému zájemci nařezáno podle přání a na míru. Atypická výkladní skříň nebo vysoké zásobníky na prodávané zboží, nic není překážkou pro mistry z oboru.

Napsat komentář