Pořádáte školení a konference? Vyplatí se dát přednost venkovu před velkými městy

Stalo se zvykem, že větší firmy alespoň jednou za rok uspořádají svým zaměstnancům důkladné školení, na němž se účastníci dozví nové věci ohledně svého zaměstnání, případně i cíle firmy. Stejně tak se dnes a denně v tuzemsku konají konference, a to i mezinárodní. Zatímco dříve byla snaha je soustředit do kongresových sálů a hotelových místností v centrech velkých měst, dnes je trend spíše takový, že jsou IN konference v menších obcích na venkově.

Jako pořadatelé ušetříte náklady za pronájem

Důvodů se dá najít hned několik. Vezmete-li si třeba Plzeňský kraj, konference se dá uspořádat například v Klatovech či Železné Rudě daleko levněji nežli v sálech, které jsou k dispozici přímo v Plzni. Může přitom jít až o desítky tisíc korun výhodnější řešení.

Kvalita konferenčních sálů je na venkově srovnatelná s těmi ve městech

Cena ale není tím jediným, co na venkově láká. Kupříkladu Liberecký kraj, případně též sousední Královéhradecký kraj mají výhodu v tom, že disponují řadou kvalitních hotelů a objektů s konferenčními sály i v menších městech a na vesnicích. Je zde přitom daleko klidnější prostředí nežli v centru Liberce či Hradce Králové. Problémem obvykle není ani zajištění pronájmu na poslední chvíli, zatímco ve velkých městech je mnohdy zapotřebí sjednávat sály až s ročním předstihem, takže vše musíte plánovat dlouho dopředu. A to vždy přináší riziko, že se akce nepodaří a vás vyjde na zbytečné peníze.

Dobře zvolené místo přiláká návštěvníky z ciziny

Mezi oblíbené lokality pro pořádání konferencí patří rovněž Zlínský kraj. Zejména z důvodu blízkosti Slovenska, odkud často přijíždí odborníci, kteří se na konferencích účastní přednášek. Jde o ideální lokalitu, kde se dá uspořádat akce s přítomností hostů ze zahraničních zemí.

Napsat komentář