Proč zaměstnavatelé podceňují firemní stravování?

Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme, abychom žili. Tímto známým Sokratovým citátem bychom se měli všichni řídit, nicméně jídlo má v našich životech nezastupitelnou roli. Skladba potravy hraje značný vliv v tom, jak vypadá naše tělo, jak jsme zdraví, kolik máme energie a v mnoha dalších oblastech. Zaměstnavatelé si to bohužel často neuvědomují.

Firemní stravování se řeší různě. Někde dostávají zaměstnanci stravenky a mají volno, aby se mohli sami vydat na oběd do města. Jinde chodí do školní jídelny. Další zaměstnavatelé nechávají jídlo zcela v jejich režii a nezajímají se, zda jejich pracovníci vůbec mají teplý pokrm. Ti šťastnější pak mají přímo v zaměstnání kantýnu nebo jídelnu, kam jsou denně dováženy dobré obědy.

Dobrý oběd zvýší produktivitu

Když člověk pořádně nejí, má méně energie. Nemůže se soustředit a jeho výkonnost postupně klesá. Oběd ho navíc donutí udělat si pauzu a po chvilce volna se pracuje vždycky zase o něco lépe, než pokud se musíte stejné činnosti věnovat několik hodin v kuse.

Stmelí se kolektiv

Co myslíte, že je pro kolektiv lepší? Když si každý chodí na oběd samostatně, nebo pokud jí všichni společně? Odpověď je jednoznačná. Jakmile se ve firmě vyhradí jedna místnost, kam se pořídí jídelní stůl a židle, tým se bude denně setkávat u jídla, což dopomůže k lepším vztahům.

Ušetří se starosti

Vymýšlet neustále, co si dáte k obědu, je občas boj. Firemní stravování to vyřeší. Jediným úkolem všech zaměstnanců bude vybrat si z nabízených druhů jídel. Dá se volit za firmu jednotný pokrm, nebo pro každého zvlášť, co mu chutná. Například firma Arter nabízí v oblasti firemního a závodního stravování 4 druhy hotových jídel, 3 minutky, 2 obložené talíře, 1 ovocný talíř, 2 různé polévky, 2 typy nápojů, 12 druhů stálých minutek, 7 druhů standardních příloh, 13 druhů exkluzivních příloh a 11 zmrzlinových pohárů. Nemusíte mít tedy strach, že by strava byla jednotvárná.

Proč tedy tolik českých zaměstnavatelů nechává své zaměstnance o hladu? Žádná smysluplná odpověď snad neexistuje. Výhod firemního stravování je spousta. Prozkoumat je můžete na http://www.arter.cz/firemni-stravovani.

Napsat komentář