Rybáři už si chystají rybářské potřeby pro první jarní lov

Sluneční paprsky pomalu, ale jistě dávají tušit, že rybářská sezona nesměle klepe na dveře. Znalí rybolovci vědí, že si během zimní přestávky měli zkontrolovat rybářské potřeby, aby nebyli před první výpravou do přírody nemile překvapeni zrezlými, povolenými pruty, vlasci. Je třeba obnovit sady návnad, krmení, stejně jako doplnit rybářské pruty o funkční navijáky, jigové hlavičky a další potřebné pomůcky.

Potřeby pro rybáře zahrnují důležité pomocníky pro úspěšný rybolov

Úspěšné rybaření není jen o chycení vysněného úlovku. Vášniví rybáři jsou proslulí tím, že za každého počasí dovedou téměř bez hnutí sedět na březích toků a pozorovat vodní hladinu. Ranní čekání i večerní vysedávání si zaslouží potřeby pro rybáře, jako jsou čelovka, světla, deštník, spací pytle. V záloze mají rybáři určitě termosku, přepravku na svačinu i rybářské potřeby. Někteří nadšenci se při chytání neobejdou bez člunu nebo loďky. I pro tyto zkušené rybolovce existují produkty, díky nimž se své vášni můžou věnovat přímo z vody.

Nezbytnou součástí výbavy jsou rybářská křesla, židličky a stolky

Málokterý rybář si pro dlouhé vysedávání na břehu vystačí s pouhým polštářkem nebo rozloženou dekou. Mnohahodinové čekání na úlovek si žádá preventivní prostředky před prochladnutím a nastydnutím. Rybářská křesla spolu se židličkami a stolky jsou nedílnou součástí výbavy protřelého rybáře. Rybolovci, kteří vyrážejí na své výpravy autem, nemají problém složit do kufru vozu skládací křesílka vybavená opěrami zad i rukou. Anatomicky tvarovaná křesla se zdravotní matrací jsou luxusem, který si zaslouží každý rybář. Avšak ani rybáři, již se do přírody vydávají po svých, si nemusejí zoufat. Lehká, skladná křesla si dají do batůžku s rybářskými potřebami a můžou vyrazit.

Napsat komentář