Skvělá lyžovačka za skvělé ceny

Slovinsko, nacházející se na hranici střední Evropy a Balkánu, zná spousta lidí jen jako zemi, přes kterou se jezdí do Chorvatska. Víte však o nádherné přírodě, jež zde panuje? Naleznete tu malebné vesničky, překrásná jezera a rozsáhlá pohoří. Turisticky vyhledávaným cílem je národní park Triglav. Napadlo by vás zajet si do Slovinska zalyžovat?

Lyžování ve Slovinsku má dlouhou tradici

Tato informace vás jistě překvapí. Za lyžováním do zahraničí se vyráží hlavně do Rakouska nebo Itálie. Slovinsko má ovšem také co nabídnout. Taková lyžovačka v Krajnské Goře rozhodně stojí za to. Tato horská vesnička se nachází v údolí mezi Julskými Alpami a pohořím Karavanke. Pokud si do vyhledávače zadáte Krajnska Gora lyžování, dozvíte se, že se zde pořádá světový pohár FIS v alpském lyžování.

Slovinsko je připraveno na lyžaře všech úrovní. Pokud vás už začala Slovinsko – lyžovačka lákat, pak vězte, že se zde lyžuje za atraktivní ceny skipasů. Děti do 6 let mají dokonce lyžování zcela zdarma. Dalšími výhodami jsou snadno dostupné svahy a bezkonkurenční domácí kuchyně. Určitě ochutnejte jotu – místní polévku, výborný štrúdl, vynikající klobásy a jelita.

Velký výběr lyžařských středisek

lyžování ve Slovinsku budete každopádně nadšení. Perfektně udržované sjezdovky, příznivé ceny odpovídající těm českým a služby na vysoké úrovni mluví za vše. Ač se jedná o jednu z nejmenších alpských zemí, přesto je bohatá na počet lyžařských středisek. Mezi nejoblíbenější oblasti patří pohoří Gorenjska, Primorska a Štajerska.

Zmiňovaná Krajnska Gora nabízí 20 km sjezdovek všech obtížností, které jsou vybaveny 18 vleky a lanovkami. Od lyžování si můžete odpočinout v místních příjemných restauracích a pizzeriích. Penziony kromě útulného ubytování disponují wellness centry pro dokonalou relaxaci po náročném dni.

Napsat komentář