Stohovatelný kontejner JumboNest® je připraven pro cirkulární ekonomiku

Udržitelnost a cirkulární ekonomika již pro mnohé firmy nejsou jen slova týkající se budoucnosti. Výrobce plastových kontejnerů a palet, firma Schoeller Allibert, zvyšuje kvalitu životního prostředí a snižuje negativní vliv člověka na přírodu díky své produkci již nyní. Příkladem je i pevný paletový kontejner JumboNest®.

Plastový a trvale udržitelný? Ano, jde to

Trvale udržitelný rozvoj rozhodně nezajistí pouhé odmítání některých materiálů, třeba plastů. Důležitým je materiály a výrobky inovovat tak, aby byly trvanlivé, opakovaně použitelné a odpovídaly filosofii cirkulární ekonomiky, v rámci které se odbouratelné organické látky vrací zpátky do přírody, a ty ostatní se šetrně recyklují a opět slouží. Tyto principy oběhového hospodářství má na paměti i Schoeller Allibert při navrhování nových konstrukcí svých kontejnerů. Ty pak ovlivňují ekologičnost celé řady průmyslových odvětví i provozů.

Cirkulární ekonomika pro každého

Nová generace pevných plastových paletových kontejnerů JumboNest® pomáhá firmám dodržovat principy oběhové (cirkulární) ekonomiky. Schoeller Allibert nabízí prostřednictvím svého inovovaného kontejneru firmám ekologicky odpovědné řešení podporující trvale udržitelný rozvoj. Nový pevný paletový kontejner JumboNest® je určen globálním dodavatelským řetězcům, hodí se pro potravinářský průmysl – pro skladování i zpracování potravin. Ocení jej v nápojovém průmyslu, v zemědělství, v průmyslové výrobě, při recyklaci i v maloobchodu. V podstatě jen stěží najdete odvětví, kde by pro nový kontejner nebylo uplatnění.

Evoluce mezi kontejnery

JumboNest® už není jen dalším opakovaně použitelným kontejnerem, na které se Schoeller Allibert specializuje. Jde o skutečnou evoluci ve vratných obalech, která přináší reálnou změnu. Kontejnery jsou extrémně odolné. Vydrží teploty od -7 °C do +40 °C. Díky stohovatelnosti šetří místo při přepravě i skladování. S objemem 525 litrů a s nosností 600 kg nabízí dostatečnou kapacitu. Stohovat na sebe lze až šest boxů. Díky kónickému tvaru a schopnosti zasunout boxy do sebe se při zpětné přepravě zlepšuje vytěžitelnost vozidel až o 250 %. Oproti běžným kontejnerům mají JumboNest® kontejnery rovněž zvýšenou světlou výšku a více kontaktních zón na spodní části, díky čemuž je zajištěna vyšší stabilita.

To všechno jsou čísla, která představují jen několik základních vlastností tohoto vylepšeného kontejneru a okamžitě naznačují, jak zásadně sníží ekologickou zátěž, ale též náklady firmám.

Kontejnery JumboNest® vydrží

Díky vysoké hustotě plastu jsou extrémně pevné a tuhé. Po stranách mají navíc integrované tlumiče proti poškození nárazem. Kontejnery jsou připraveny k opakovanému použití nejen díky tomu, že se nepoškodí. Snadno se též hygienicky udržují, jelikož nemají problematická místa, kde by se uchytily nečistoty.

Podobně chytrých funkcí však mají kontejnery JumboNest® více. Příkladem mohou být kónické stěny, které umožňují proudění vzduchu mezi kontejnery. Zlepšená cirkulace vzduchu snižuje energetické nároky při skladování produktů citlivých na teplotu.

Stohovatelný kontejner JumboNest® najde uplatnění v automatizovaných i ručních operačních systémech. Hodí se pro podniky všech velikostí. Myšleno je i na pokročilou logistiku. JumboNest® lze upgradovat tak, aby zahrnoval IoT funkcionalitu s transparentními statistikami o teplotě, vlhkosti či umístění v kterékoliv fázi přepravního či skladovacího procesu.

Personalizovaná dokonalost

Skvělé vlastnosti kontejneru JumboNest® si lze různě upravovat podle potřeb konkrétních firem či provozů. Typickým příkladem je volitelná možnost výběru mezi verzí s nohami a s ližinami. Jinou alternativou bývají kolečka. Všechny varianty jsou přitom stohovatelné.

Napsat komentář