Stojíte celý den na nohou? A v jaké obuvi?

Zdravotní sestřičky, lékaři či prodavačky. Všechna tato povolání vyžadují trávit dlouhé hodiny na nohách. Majitelé některých butiků svým zaměstnancům mnohdy nedovolují posadit se byť na pár minut. Nepůsobilo by to prý dobře na zákazníky. Není se pak čemu divit, že jejich tělesná schránka dlouhým postáváním dostává pěkně zabrat. Snížit následky dlouhého stání umožňuje kvalitní zdravotní obuv.

Pojem zdravotní obuv pro mnohé může být trochu zavádějící. Navozuje totiž dojem, že je pouze pro seniory a hendikepované. Tak tomu ale není. Označení zdravotní v tomto smyslu znamená, že se jedná z ergonomického hlediska o to nejlepší možné obutí, jež svým nohám můžete dopřát. V nesprávně zvolené obuvi totiž vaše nohy doslova strádají.

Dopady nevhodné obuvi

Věděli jste, že na chodidle se nachází více než 7 tisíc nervových zakončení? Pouhý nevhodný střih negativně působí na klouby, lýtkové svaly i záda. Ty o sobě dlouhou dobu nedávají znát a jen tiše trpí. A jakmile se objeví první symptom, mnohdy bývá už pozdě. Vykonáváte-li proto náročné povolání, jež vás nutí několik hodin v kuse stát na nohou, vybírejte obuv, v níž tak budete činit, opravdu pečlivě.

Zdravotní obuv Santé

Všechny atributy kvalitní obuvi, mezi které patří správný střih, pružná špička a protiskluzová podrážka, splňuje například zdravotní obuv Santé. V portfoliu této renomované značky najdete pohodlné pantofle s masážní stélkou, nastavitelným zapínáním i protiskluzovou podešví, které jsou zárukou toho, že svým nohám dopřejete to nejlepší. Santé zdravotní obuv nejenom uleví unaveným nohám, ale také je zárukou správného držení těla.

Ochranné pracovní prostředky

Ovšem pozor, vaši pozornost si nezaslouží pouze vaše chodidla. V závislosti na charakteru povolání, jež vykonáváte, si chraňte i ostatní části vašeho těla, jež jsou vystaveny byť sebemenšímu nebezpečí. K tomu vám poslouží speciální ochranné pracovní prostředky, ať již se jedná o speciální kombinézy, helmy, pracovní rukavice, ochranné štíty a další. Lidská schránka je nesmírně citlivá. Jeden úraz vás na dlouhou dobu (ne-li navždy) vyřadí z provozu. Tomu ochranné pracovní prostředky dokážou zabránit. Jde tu přeci jen o vaše zdraví.

Napsat komentář