Topení koksem: Důraz na ekologii a úspory v rozpočtu

Vytápění interiéru se řadí mezi nejvyšší položky jak v rodinném, tak i ve firemním rozpočtu. Ač většina poskytovatelů elektřiny i plynu slibuje doslova hory a doly, realita je úplně odlišná. Proto se spousta lidí uchyluje k vytápění tuhými palivy. Ta jsou dostupná, efektivní a často ekologická. Tedy alespoň v případě koksu. Že nevíte, o jaké topivo se jedná? Pak jste na správné adrese. V následujících řádcích si výhody topení právě jím podrobně popíšeme.

Znáte koks?

Možná je to k nevíře, ale spousta lidí vůbec neví, co to vlastně koks je. Mají za to, že se jedná o ten samý materiál jako uhlí. Daleko k sobě nemají. Když se z černého uhlí při teplotě okolo 1000 °C ve speciálních pecích odstraní prchavé látky a nánosy nežádoucích směsí, vznikne čistý koks. Technologie jeho vzniku kopíruje přírodní proces. V současnosti lze koks i těžit v některých dolech, kde vznikl působením vulkanické činnosti. Stalo se tak třeba v dole Odra.

Důvodů se najde hned několik

Proč vlastně topit právě koksem? Hned z několika prostých důvodů. Tím prvním je vysoká výhřevnost. Pohybuje se kolem 29 MJ/kg. I malé množství tohoto topiva dokáže vykouzlit velké teplo a vydrží v kamnech dlouho. Palivové dřevo i hnědé uhlí je zapotřebí neustále přikládat. Koks je čistě ekologickým palivem, při jehož hoření dochází jen k uvolňování čistého oxidu uhličitého. Topit jím lze i tam, kde ostatní paliva využívat nelze. Cenově se také dostanete hodně nízko a obsluha moderních kotlů se zásobníkem je naprosto pohodová.

Jednoduché skladování zaručeno

Že na velké hromady koksu nemáte dost prostotu? To vůbec nevadí! Podívejte se na prodej koksu u společnosti Optimtop. Ta jej nabízí v 25 kg těžkých pytlech na paletách. Doveze vám ho kamkoli po celé České republice. Od jedné palety je navíc doprava úplně zdarma, což slibuje další úsporu.

Foto: Optimtop.cz

Napsat komentář