Trápí vás neustále štěkání vašeho psa? Vyřešte to obojkem!

Uštěkaný pes vám může způsobit mnoho problémů, a to hlavně se sousedy. Neustálé štěkání ruší okolí. Okřikováním však většinou nic nevyřešíte. Už jste ale zkusili Elektronický protištěkací obojek?

Protištěkací obojek je skvělou variantou, jak omezit nepříjemné a velmi časté štěkání vašeho psa. Jeho použití je velice jednoduché a nasazení protištěkacího obojku může být v mnoha případech jediným východiskem. Navíc, protištěkací obojek je naprosto bezpečný a psovi nijak neubližuje.

Jak fungují protištěkací obojky?

Protištěkací obojky fungují na velice jednoduchém principu, který pes snadno pochopí. Štěkání je zařízením rozpoznáno na základě vibrace hlasivek, v některých případech také prostřednictvím mikrofonu. Následuje zvukový signál, který psa upozorňuje na nevhodné chování. Pokud pes na napomenutí nereaguje a nepřestane štěkat, čeká ho elektrostatický impulz, který mu však neubližuje. Je pouze tak nepříjemný, že raději ve štěkání nepokračuje.

Rady při nákupu protištěkacího obojku

V první řadě je nutno podotknout, že situaci je v mnoha případech možné vyřešit i bez protištěkacího obojku. Zamyslete se proto nad tím, proč váš pes tak často štěká. Má z něčeho strach? Nudí se? Je celé dny doma sám a stýská se mu po vás?

Pokud budete se svým psem komunikovat a dostatečně se mu věnovat, je možné, že problém se štěkáním zmizí bez jakýchkoliv dalších opatření. Často stačí pořízení hračky a vytvoření útulného místa pro psa, aby se zkrátka ve vaší domácnosti cítil dobře.

Potřebujete-li skutečně elektronický obojek pro nápravu chování vašeho psa, dbejte na jeho správný výběr.

Protištěkací obojek vždy vybíráme podle velikosti, citlivosti a temperamentu konkrétního psa. Důležité také je, aby pes, kterému se chystáte pořídit obojek proti štěkání, nejdříve prošel základním výcvikem typu sedni, lehni atd. Je také nutné, aby byl starší než 6 měsíců.

Obchod Výcvikové obojky

Pokud uvažujete nad pořízením protištěkacího obojku pro vašeho psa a nejste si jisti, jaký model zakoupit, obraťte se na specializovaného prodejce, který vám s výběrem poradí. Doporučujeme například obchod Výcvikové obojky, který můžete navštívit v Koněvově ulici v Praze 3. Firma se prodejem elektronických obojků zabývá již od roku 2007 a zkušený tým ochotně poradí s nejlepším výběrem dle typu vašeho psa.

Napsat komentář