Vánoce a zimní dovolená bez půjčky? Jde to!

Ačkoliv vám každý, kdo je trochu finančně gramotný, řekne, že půjčovat si na věci jako dovolenou či vánoční dárky je nezodpovědné, mnoho Čechů přesně tohle dělá. Chtějí udělat radost své rodině a blízkým, což je pochopitelné. Ale šlo by to i bez zadlužení. Existují i jiné postupy, jak si takhle před Vánocemi přijít na peníze navíc.

Prosinec je měsícem vysokých výdajů. Dárky, cukroví, nové lyže, dovolená na horách, oslava Silvestra, všechno něco stojí. Vy si ale poměrně snadno můžete zajistit nejen vyšší výdaje, ale i příjmy. Pomůže vám třeba inzerce zdarma. Jistě máte doma něco, co už stejně nikdo nepoužívá, tak proč na tom nevydělat?

Co všechno jde prodat?

Skoro cokoliv, je-li to v dobrém stavu. Nesnažte se prodávat příliš obnošené oblečení, roztrhané boty, nebo dokonce nefunkční věci. Zkuste se vžít do situace kupujícího – sami byste si nechtěli koupit něco takového. Pokud má věc nějakou vadu, zřetelně ji vyfoťte a uveďte v popisu.

Proč na nic nečekat a nabídnout věci ještě dnes?

Protože se blíží Vánoce. Spousta lidí ještě nemá nakoupené dárky a dost možná budou pohledávat i v bazarech. Jestliže chcete prodat například nepoužívaný fotoaparát, teď je určitě dobrá chvíle nahrát svůj inzerát na fotobazar. Víte, kolik lidí by si pod stromečkem přálo najít právě tento přístroj?

Navíc je vhodná doba k prodeji sezónních věcí, těch zimních. Na sportovní bazar nahrajte fotografie sáněk či bobů, z nichž už děti vyrostly, přidejte i dětské lyže. Zejména o dětské zboží je zájem, protože kupovat jim neustále nové vybavení se vzhledem k tomu, jak rychle rostou, nevyplatí.

Kde věci prodat?

Inzertních serverů existuje spousta. Vy se ovšem snažte vybrat nějaký s vysokou návštěvností. Například BIGinzerce.cz přiláká přes 100 000 lidí měsíčně, od spuštění ji navštívilo přes milion návštěvníků. Mezi nimi by se jistě našel nějaký kupec na vaše zboží, nemyslíte?

Napsat komentář