Višnovice z Distillery Kleiner zabodovala v San Franciscu a bude v limitované edici uvolněna do prodeje ve třech různých variantách

Exkluzivní 10 let zrající destilát z višní rodinné destilerie Kleiner získal stříbrnou medaili na nejprestižnější světové soutěži lihovin

Praha/ Žešov (u Prostějova), Česká republika, 16. června 2017 – Malá rodinná destilerie Kleiner se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí ručně od sklizně ovoce až po stáčení do láhví výhradně malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, zaznamenala další úspěch na jedné z nejrespektovanějších a nejvlivnějších soutěži lihovin na světě, 2017 San Francisco World Spirits Competition, jejíž 17. ročník se konal od 21. do 23. dubna v Hotelu Nikko v centru amerického San Francisca.

V minulém roce získala Distillery Kleiner v této soutěži bronzovou medaili za pálenku Wild Pin (planý nebo divoký špendlík) a letos v ještě silnější konkurenci vzorků z celého světa získala stříbrnou medaili v kategorii ovocných destilátů, za jejich 10 let starý odpeckovaný destilát z višní, který ležel po celou dobu v kameninových nádobách.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnil rekordní počet 2252 vzorků lihovin ze 45 zemí celého světa, které v rámci anonymního slepého testování hodnotila 43 členná porota uznávaných nezávislých expertů a degustátorů. Opět se tak potvrdilo, že Kleinerovi se právem řadí mezi absolutní špičku výrobců ultra prémiových destilátů.

„Neexistuje lepší způsob jak zdokonalit sám sebe, než se otestovat v celosvětově konkurenčním formátu,“ dodává k letošnímu úspěchu Jan Kleiner, zakladatel a majitel Distillery Kleiner.

Limitovaná edice višňového destilátu přichází hned ve třech variantách

Při této příležitosti bude naplněno 1.357 ks lahví čirého oceněného višňového destilátu (více v Distillery Kleiner bohužel nemají). Současně z této vydestilované limitované edice z roku 2007, bude uvolněno 1.528 ks lahví z dubových sudů po španělském sherry Oloroso a 1.528 ks lahví ze sudů po francouzském koňaku, ve kterých tento odpeckovaný ušlechtilý mok odpočíval poslední 3 roky. Tmavohnědý mahagonový obsah s vůní datlí, rozinek, meruňky, nebo hořkého pomeranče podtrhuje jemná a vyvážená komplexnost chuti. Všechny tři novinky mají 43 % alkoholu a budou se prodávat v luxusních 0,7l lahvích, prodejní cena bude upřesněna.

O Distillery Kleiner

Ovocný lihovar Kleiner je malá rodinná destilerie se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou s novým příběhem a její filozofií je výjimečnost a jedinečnost. Od sklizně ovoce až po stáčení do lahví je vše děláno ručně a v omezených sériích. Spojením prvotřídních plodů z vybraných lokalit s tradičními recepty vznikají limitované edice nenapodobitelných pálenek zrajících ve francouzských dubových sudech.

Zakladatelé firmy si pohrávali s myšlenkou, že díky 15letým znalostem a zkušenostem zpracovávání a ochutnávání různých druhů ovoce, kontrolování výstupní kvality kvasu v režimu pěstitelské palírny, kde přes jejich výrobnu prošlo přes 150 tisíc zákazníků, mohou vytvořit a nabídnout opravdový unikát, který na našem trhu doposud chyběl. Podrobně tedy prostudovali a našli cestu nejlepší doby fermentace (270 dní) ve spojení s přírodou, kdy lze konečného výsledku dosáhnout pouze a díky kvalitě suroviny. Vášeň a přístup k použitým sudům, které jsou jedinečné svojí historií a obsahem, je pohltila natolik, že začali více a více využívat svou dovednost a začali plnit první sudy.

Dnes s produkty malosériové výroby z Distillery Kleiner rádi pracují prestižní TOP restaurace a bary, včetně restaurací s Michelinskou hvězdou, kde se hosté stávají svědky unikátní ochutnávky nevšední vysoké gastronomie. Destiláty z Distillery Kleiner je možné ochutnat a koupit v exkluzivní prodejně Warehouse #1 společnosti Ultra Premium Brands (Sokolovská 105, 186 00, Praha 8 – Karlín), nebo na e-shopu.

Další informace na www.distillerykleiner.cz a www.facebook.com/kleinerdistillery.

Napsat komentář