Víte, jaký je nejpoužívanější hutní materiál?

Hutní materiál je pojmem, který v sobě zahrnuje bezpočet produktů. Vždyť ocel lze zpracovat na mnoho způsobů tak, aby našim potřebám vyhovovala nejvíce. Trubky, jakly, tyče, plechy, bez toho všeho bychom se při realizaci nejrůznějších konstrukcí jenom stěží obešli.

Víte ale, jaký produkt je základem při výstavbě čehokoliv, co je spojeno s betonem? Samozřejmě. Je to betonářská ocel a kari sítě, bez nichž by nebyla zajištěna potřebná pevnost daných základů, stabilita a dlouhá životnost stavby. Pojďme si o tomto hutním materiálu povědět něco více…

Betonářská ocel a kari sítě pod drobnohledem

Pevná, pružná a houževnatá. Tak přesně takovými vlastnostmi se prezentuje novodobá betonářská ocel. Hutní materiál, který je nedílnou součástí jakéhokoliv železobetonu. Vždyť tyto prvky vlastně prodlužují životnost staveb na desítky, ba dokonce stovky dalších let. A to se netýká pouze rodinných domů, ale i komerčních objektů, mrakodrapů, mostů a jiných budov, u nichž dochází k mechanické zátěži.

Betonářská ocel je samozřejmě produkována v odlišném provedení v závislosti na tom, jaké konkrétní užití bude mít. Nejčastěji narazíte na žebírkovou betonářskou ocel. Výjimkou však není ani ta hladká nebo žebírkové svitky. O tom, že máte na výběr z pohledu rozměrů, se asi nemusíme zmiňovat.

Součástí betonových desek a základů jsou také kari sítě, respektive sítě do betonu nazývané KARI. Normovaný materiál, který má v podstatě totožné vlastnosti, jako betonářská ocel. Zpevnění dané plochy. V tomto případě lze upozornit i na širší možnosti užití. Kvalitní kari sítě můžete bez sebemenšího problému upotřebit například při budování oplocení pro zvířata či v jiných oblastech zemědělství a chovatelství.

Víše zmíněný hutní materiál je pro nás důležitější více, než si vůbec dokážete představit.

Napsat komentář