Zahradní domek najde využití i na vaší zahradě

Téměř na každé zahradě dnes najdete zahradní domek. Lidé levné domečky z různých materiálů používají jako sklad dřeva a nářadí, zahradní altánky, místo na hraní pro děti nebo další místnost – třeba když u sebe chtějí nechat přespat návštěvu.

Zdá se vám nereálné, že by měly zahradní domky tolik využití? Skutečně tomu tak je, protože se vyrábí opravdu spousta typů. Od dětských domečků na hraní přes plechové domky na nářadí až po luxusní malé chatky.

Jaké jsou zahradní domky?

Jednak to jsou klasické dřevěné nářaďové domky, které v podstatě nemají čím překvapit. Liší se velikostí, počtem oken, tvarem střechy. Vypadají prostě přesně tak, jak si představujete zahradní domek.

Samostatnou kategorií jsou luxusní zahradní domky, které hravě nahradí chatku. Jejich ceny se pohybují v desítkách i stovkách tisíc, ale často to vyjde pořád levněji než zděná stavba. Dřevěné domečky navíc vypadají přirozeněji, pokud si potrpíte na přírodní vzhled.

Některé zahradní domky jsou vhodné i na hraní pro děti – záleží jen, jak si je vybavíte uvnitř. Jiné se hodí zase na párty s přáteli, což je případ domku Partytube, který má tvar sudu.

Vyrábí se jenom ze dřeva?

Nenechte se zmást. Doposud jsme sice mluvili o dřevěných domech, ale na zahradách se vyskytují i plechové varianty. Jsou vhodné spíš pro uskladnění nářadí nebo dřeva a vyznačují se především dlouhou životností. Například na výrobky od rakouského BIO HORT je poskytována dvacetiletá záruka.

A když jsme jmenovali výrobce plechových domků, určitě by nebylo od věci jmenovat i firmy soustředící se na dřevěné zahradní domečky. Luxusní varianty vyrábí estonská společnost Palmako, ale nemusíme chodit až tak daleko. Česká firma Herold z Kutné Hory má rovněž velmi pestrou nabídku. Všechny jejich domky se pyšní skvělou kvalitou dřeva a pevnou konstrukcí. Sestavíte je svépomocí.

One thought on “Zahradní domek najde využití i na vaší zahradě

Napsat komentář