Ženské hormony a jejich vliv na vaši náladu

Aby se zabránilo závažné změně nálad, musíte vědět, co a kdy lze očekávat od ženských hormonů. Po prostudování vlivu pohlavních hormonů v těle, vždy zůstanete v harmonii se sebou samým a se světem.

Dva hlavní hormony ženského těla – estrogen a progesteron. Tyto ženské pohlavní hormony jsou zodpovědné za reprodukční funkci, zajišťují vznik nového vajíčka, jeho plné zralosti a připravují ženské tělo na těhotenství.

Během první poloviny menstruačního cyklu u žen estrogeny v těle převládají. První hormon je zodpovědný za vzhled ženy: přidává krásu, sexualitu a sílu. V době ovulace, množství estrogenu v ženské krvi dosahuje maxima.

Po procesu ovulace nahradí estrogen hormon progesteron. Emoční nálada je nahrazena klidem, žena chce odpočívat.

Hlavní funkcí progesteronu je umístění oplodněného vajíčka. Před menstruací progesteron zvyšuje a ženská nálada se zhoršuje v závislosti na PMS.

V kritických dnech je estrogen a progesteron snížen na minimální počet, a s nimi i ženská energie.

Menstruující ženy chtějí samotu a klid. Mnoho žen mají touhu dělat domácí práce a přivést vše do naprostého pořádku. Téměř vždy, v těchto dnech žena touží po čistotě a pořádku.

Vliv hormonů na náladu ženy

Naučit se žít v harmonii s nimi můžete, pokud je řádně veden váš menstruační cyklus. V době ovulace hormon estrogen ženě dodává sebevědomí a asertivitu. Všechny důležité otázky a problémy, které je třeba pečlivě zvážit, řešte v druhé polovině cyklu. Hormon progesteron dodá opatrnost a soustředění.

U zdravé ženy v jednom menstruačním cyklu dozrává jedno vajíčko. Ale i zde jsou některé výjimky. Dvě vajíčka mohou dozrát, pokud žena zažívá silné emoce lásky nebo je v procesu hluboké deprese.

Kromě léků, silného stresu a nemoci, hormony se mohou měnit vlivem stravy. Mnoho mladých dívek mají tendenci hubnout, což vede k hormonální nerovnováze.

V závislosti na různých dietách, tuková tkáň je snížena tak, že narušuje hormonální rovnováhu. Často se v takových případech stane, že se naruší pravidelný měsíční a hormonální systém.

Při nadbytku estrogenu je ženské tělo více náchylné k celulitidě. To je důvod, proč muži nemají problémy s celulitidou. Hormon estrogen je uložen v tukových tkáních ženského těla a zadržuje vodu. Aby bylo možno stanovit přiměřené množství hormonů v těle, je nezbytné, aby se udělal krevní test pro hladiny hormonů.

Hormon estrogen taktéž chrání ženské tělo proti virovému onemocnění. Imunitní systém žen je závislý na estrogenu, který způsobí, že se ženské tělo lépe vyrovná s virem.

Napsat komentář